Silnice Stavebnictví Zprávy

Jihočeský kraj vypsal zakázky na opravy „dvojek“ za 216 milionů

Jihočeská silnice II/157, ilustrační foto. Autor: Horst – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68244845
Jihočeská silnice II/157, ilustrační foto. Autor: Horst – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68244845
Celkem jde o 20 kilometrů silnic II. třídy na Budějovicku, Krumlovsku a Jindřichohradecku.

Jihočeský kraj vypsal veřejné zakázky na rekonstrukci zhruba 20 kilometrů silnic II. třídy na Budějovicku, Krumlovsku a Jindřichohradecku. Předpokládaná hodnota zakázek činí 216 milionů korun. Vypsání tendrů schválila ve čtvrtek rada kraje.

Celkem jde o osm úseků. Na Českobudějovicku jde o silnice mezi Žárem a Svaryšovem, mezi Borovany a Ledenicemi a před Mohuřicemi. Na Českokrumlovsku mezi Střemily a Chvalšinami a v Ličově, na Jindřichohradecku mezi Klášterem a Starým Městem pod Landštejnem, Hospřízí a Kunžakem a o křižovatku ve Valtínově.

Práce na Českobudějovicku a Českokrumlovsku budou probíhat od května do října, na Jindřichohradecku od června do září. „Hodnotícími kritérii pro výběr dodavatelů bude z 90 procent cena a z 10 procent zkrácení celkové doby dokončení,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák s tím, že cílem rekonstrukcí silnic II. třídy spadajících pod správu kraje je zejména zvýšení nosnosti vozovky.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pkajetan

Deset mega za kilometr… Kdy tohle všechno zkončí.

Cestující, teď ale doma

Kdy skončí co, opravy silnic? Nikdy, opravovat se bude pořád. Deset mega za kilometr, to je moc nebo málo?

pkajetan

ty zlodějiny

Cestující, teď ale doma

Jaký zlodějiny?

bakiy

Ilustrační fotka je poněkud zavádějící, protože dotyčný most je po rekonstrukci a vypadá nádherně…

Řiditel

Středočeši můžou jihočechům kvalitu silnic jen smutně závidět.

bakiy

Souhlasím. Nejdražší úředník v Česku nebo nefungující (chcete-li nejhorší v ČR) veřejná doprava se musí někde projevit…

R H

Středočeši (a Praha) může „kvalitu“ silnic smutně závidět nejen jihočechům ale snad všem ostatním :-/

Cestující, teď ale doma

A ostatní okresy mají smůlu?

Pražec

A kde je prosím vás ve Valtínově něco, čemu by se dalo říkat křižovatka a co by ještě k tomu vydalo na samostatný projekt?
Není to náhodou omyl?
Nebo se pletu já, ale jediné, co by tam podle mě potřebovalo opravit, je nějaký propadlý kanál či co na západním konci obce, který se musí objíždět.

Cestující, teď ale doma

Mohli by upravit křižovatku silnic II/151 a II/409, kousek za Valtinov směr Slavonice. Ale aby to nakonec nebylo nějaká křižovatka s polní cestou k rozhledne.

Pražec

Odbočka na Č. Rudolec mě nenapadla. Ale teď jsem kontroloval na Mapách a tato křižovatka je už na katastrálním území Markvarce.

Že by opravdu ta rozhledna?

Jiří Kocurek

Asi tahleta: https://mapy.cz/s/depabajacu
Z vedlejší je STOPka, ale ti na hlavní by měli dávat přednost zprava, značku nemaje, nejedná-li se o účelovou komunikaci. Což si může řidič zjistit například pohledem na nebesa…

Pražec

To bude nejspíš ona, díky. Jenže případné úpravy se tam nejspíš II/151 téměř nedotknou (úpravou by prošly spíš ty odbočky), takže nechápu, proč to dělá kraj a ne obec.