Autobusy Cestovní ruch

Jihočeši zavádějí přímou víkendovou linku pro lyžaře Budějovice – Zadov

Skibus, ilustrační foto. Pramen: Lipno.info
Skibus, ilustrační foto. Pramen: Lipno.info

Jihočeský kraj představil čtyři zimní autobusové linky, které budou od 15. prosince o víkendech obsluhovat lyžařská střediska. Novinkou je především přímé víkendové spojení z Českých Budějovic na Zadov.

Historicky jde o původní linku Budějovice – Plzeň, která byla v minulých letech postupně zkracována (Klatovy, Sušice) a od letošního 1. prosince jezdí z Českých Budějovic už jen do Kašperských Hor. Novinkou je právě její víkendové odklonění na Zadov, takže odpadne přestup.

Kraj rovněž zlepší spojení na Hojnou Vodu v Novohradských horách, které jsou především rájem běžkařů. Další dvě víkendové lyžařské linky Tábor – Písek – Kvilda a České Budějovice – Český Krumlov – Lipno nad Vltavou zůstávají ve srovnání s minulou zimou fakticky beze změny.

Podrobné jízdní řády jsou na stránkách organizátora Jikord. Linky zajišťují v objednávce kraje společnosti GW Bus, ČSAD Autobusy České Budějovice a Comett Plus.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mirvald

Proč tam nezavedou vlakovou linku, proč cpou lyžaře do autobusů?

noerf

Mirvald: přímý spoj, který je časově zajímavý a pro počet cestujících autobus stačí.
A hlavně v Lipně nad Vltavou je železniční stanice, ale k ubytování a sjezdovkám je to několik kilometrů. A u Kvildy je nejbližší vlakové nádraží daleko.

Anonymus

Tábor Písek Kvilda jak to dlouho jede a to Vás vyhodí přímo u svahu?

noerf

Akorát dopravce, který provozoval autobus na úvodní fotce zkrachoval. Zajímavé bylo, že provozoval vodacké, cyklo a skibusy bez dotací.

Obtloustlý Travolta

Raději točí výluky.

noerf

Na to v jihočeském kraji máme jiné dopravce (Railbus, Ibrrabuss).