Autobusy Cestovní ruch

Jihočeši rozšíří síť autobusových linek na lyže, spojí Jindřichohradecko s Lipnem

Lyžařský areál na Lipně, ilustrační foto. Pramen: Lipno.info
Lyžařský areál na Lipně, ilustrační foto. Pramen: Lipno.info
U nové linky bude zajištěn přestup na autobus na Hojnou Vodu v Novohradských horách a na Jižní expresy

Síť zimních autobusových linek na hory se letos v Jihočeském kraji rozroste. Kraj na období od 19. prosince do 14. března zavede novou víkendovou linku mezi Jindřichovým Hradcem a Lipnem.

„Chceme umožnit dopravu na lyže a do hor vůbec obyvatelům, kteří nejsou napojeni na žádné další skibusy,“ uvedl Martin Stach z Jikordu. Takovými městy na lince jsou například Třeboň, Borovany nebo Trhové Sviny.

Nová lyžařská linka v jižních Čechách. Pramen: Jikord
Nová lyžařská linka v jižních Čechách. Pramen: Jikord

U nové linky bude zajištěn přestup na autobus na Hojnou Vodu v Novohradských horách a na Jižní expresy. Jde o takzvanou projektovou linku, kterou financuje z 85 procent Evropská unie a z 15 procent kraj (projekt RegiaMobil, z programu Interreg CENTRAL EUROPE). Zajistí ji společnost ČSAD Jindřichův Hradec ze skupiny ICOM.

Lyžařské autobusy jezdí v jižních Čechách například z Tábora a Českých Budějovic na Zadov a Kvildu nebo z Budějovic přes Český Krumlov na Lipno. Podrobnosti jsou na stránkách organizátora Jikord.

Síť lyžařských linek v jižních Čechách. Pramen: Jikord
Síť lyžařských linek v jižních Čechách. Pramen: Jikord
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
KarelF

A k čemu ta linka bude když stejně se neubytujete. Kdoví jestli budou otevřené sjezdovky a pokud náhodou ano tak než tam dojedete tak, aby jste už jeli zpátky.

Jarek

Nevíte někdo, jak dopadl v JČK podobný experimentální projekt s mikrobusy do Slepičích hor? Uchytilo se to?

Pavlíkov, Modřejovice

Ne

-MS-

Bylo to transformováno na cyklobus Kaplice ŽST – Hojná Voda, linka 320460

aaabbb

Problém je v tom, že Jčk to objedná jen během dotace z EU, a pak to skončí… Jsem zvědav, zdali to u tohoto spoje bude jinak.

Dorota

V dnešní době se na Kramolín jezdí jak už jsem psal s malými dětmi a jezdili tam důchodci nad 60 + , kterým ještě navíc posunuli během cca 6 let postupně slevu na skipas senior z 60 na dnešních 70 let. Rakousko Itálie mají senior skipasy 62 – 65 let.

Václav

Otázka zní. Dostane se lyžař tuhle zimu do rakouska, nebo itálie?

Dorota

Ani na Lipno

Dorota

Zřejmě Jihočechům uniklo, že letošní sezona zřejmě nebude o lyžování a na předražený Lipno se už jezdí většinou kvůli malým dětem, protože normální člověk když si chce zalyžovat, už zajede na Hochficht.

Twix

Třeba na Kvildu se jezdí spíš na běžky, s nimi snad v této sezóně problém nebude, a autobus má výhodu že po výletu nastoupím jinde. Spíš asi půjde o to jak to bude se sněhem, loni kolem 20. února na Zadově mizel před očima a areál na Javorníku v tisíci metrech měl už po sněhu.

noerf

Vcelku ny mne zajímala obsazenost těchto autobusů s ohledem na lyžaře a zda tyto linky spíše nesupluji regionální spojení o víkendech.

MLB

A kdyby, tak co? 🙂 Pokud tím lidi jezdí, tak na důvodech snad tolik nezáleží.

Kalina

„Pokud tím lidi jezdí“ – to je ta zásadní otázka.

Pavlíkov, Modřejovice

Tam se s veřejnou dopravou příliš nepočítá a proto s tím lidi moc nejezdí.

p.ondrash

Spíš byste měl začít jezdit na běžkách a neplýtvat energii nad těmito dotazy… my jezdíme skibusem pravidelně na různé strany a vždy super…

Dorota

Na běžky nemusím nikam jezdit, stačí když si udělám stopy za barákem.