Dopravci Železnice

Japonci vyjeli růžovým šinkansenem oblepeným Hello Kitty

Šinkansen s motivy Hello Kitty. Pramen: West Japan Railway
Šinkansen s motivy Hello Kitty. Pramen: West Japan Railway

Japonská společnost West Japan Railway se dohodla se společností Sanrio na marketingovém využití fenoménu kočičky Hello Kitty. Výsledkem je růžový rychlovlak šinkansen, který zvenku i uvnitř zdobí motivy Hello Kitty. Vlak vyjel dnes a v novém kabátě bude po tři měsíce spojovat města Osaka a Fukuoka.

Firma si od novinky slibuje větší zájem turistů. V prvním vagoně nejsou žádná sedadla, pasažéři si zde místo sezení mohou nakoupit regionální zboží a místní kulinářské speciality. Jinde je zase obří figura Hello Kitty pro společné fotografování. Kočičí motivy jsou ve vlaku všude, na oknech, podlaze i sedadlech.

Postavičku Hello Kitty vytvořila japonská designérka Juko Šimizu v první polovině 70. let. Od té doby se z ní stala jedna z nějúspěšnějších marketingových značek, podle Wikipedie vydělá na licenčních smlouvách miliardu dolarů ročně.

Fotografie vlaku si lze prohlédnout například na serveru BBC. Bližší informace jsou v tiskové zprávě firmy.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sined

To je snad vtip…

LiborV

… to je Japonsko 🙂 Bude se jim to líbit.

K.S.

Ano, je to tam populární, přidávám pár dalších: jazjaz. net/wp-content/uploads/2008/12/doraemonjapantrain. jpg animefanatika. co. za/afwp/wp-content/uploads/2014/01/Naruto_Train-1. jpg neatorama. com/wp-content/uploads/2008/12/deco_train_28. jpg Říká se tedy že toto poněkud infantilní chování je dáno přepracováním tolik běžným v Japonsku, vzhledem k nepsaným pravidlům o přesčasech, neplacených a podobně. To je populace v konečné fázi myšího ráje (pěkný experiment, lze dohledat), například skoro 50% lidí mezi 18 a 30 (pokud si pamatuji hranice dobře), neměla pohlavní styk, ani poměr. Na duhou stranu se jim musí nechat že vnější design se jim občas umí podařit, pokud máte rádi fialovou techie. mx/tren-bala-de-neon-genesis-evangelion/ Více obrázků hello kity sihinansenu ndtv. com/world-news/hello-kitty-shinkansen-bullet-train-debuts-in-japan-between-osaka-fukuoka-this-week-in-pink-1873386… Číst vice »

K.S.

Ještě jsem zapomenul dodat, podmínkou toho aby se to japoncům líbilo je že to musí být KAWAIIIII!*

*běžný výkřik japonských puberťaček pokud narazí na hello kity věc.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast