Iveco dokončilo velkou modernizaci závodu ve Vysokém Mýtě, přidá svařovací roboty

Nová svařovna v závodě Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě. Foto: IvecoNová svařovna v závodě Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě. Foto: Iveco

Společnost Iveco Czech Republic investovala desítky milionů eur do modernizace výrobního závodu ve Vysokém Mýtě. Největší tuzemský výrobce autobusů díky

Společnost Iveco Czech Republic investovala desítky milionů eur do modernizace výrobního závodu ve Vysokém Mýtě. Největší tuzemský výrobce autobusů díky tomu mohl začít v Česku vyrábět kromě řady Crossway také nově i model Evadys.

Velké úpravy svařovny zakončila firma uplynulý týden slavnostním otevřením. Díky přestavbě hlavní svařovny vznikla nová linka pro model Evadys a pro všechny délkové varianty vozidel Crossway Low Entry, včetně plynové verze Crossway Natural Power a třínápravového modelu Crossway LE s délkou 14,5 metru.

Iveco začalo s přestavbou v lednu loňského roku, hlavní práce byly hotové v srpnu. Celá modernizace probíhala za plného provozu v roce, když Iveco vyrobilo nejvíce autobusů v historii závodu: 4 104 kusů.

„Svařovna autobusů je kvůli nízké opakovatelnosti výroby stále založena na ručním svařování, přesto se nám daří postupně nasazovat svářecí roboty. Nyní máme v provozu devět robotizovaných pracovišť a v roce 2018 přidáme další dvě,“ řekl Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic.

Několik nových robotů bylo instalováno také v lakovně, která je další nedávno modernizovanou částí výroby. Zde došlo například k instalaci nové pece kataforézy, nebo úpravě linky pro dostřik podvozku. Další novinkou je přemístění a modernizace odmašťovací a fosfátovací linky.

Součástí projektu byly i úpravy okolí závodu. Vzniklo několik nových logistických ploch nebo nové parkoviště pro zaměstnance s kapacitou téměř 600 míst.

Tagy Iveco Czech Republic
Žádné komentáře