umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy

Iveco dokončilo velkou modernizaci závodu ve Vysokém Mýtě, přidá svařovací roboty

Nová svařovna v závodě Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě. Foto: Iveco
Nová svařovna v závodě Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě. Foto: Iveco

Společnost Iveco Czech Republic investovala desítky milionů eur do modernizace výrobního závodu ve Vysokém Mýtě. Největší tuzemský výrobce autobusů díky tomu mohl začít v Česku vyrábět kromě řady Crossway také nově i model Evadys.

Velké úpravy svařovny zakončila firma uplynulý týden slavnostním otevřením. Díky přestavbě hlavní svařovny vznikla nová linka pro model Evadys a pro všechny délkové varianty vozidel Crossway Low Entry, včetně plynové verze Crossway Natural Power a třínápravového modelu Crossway LE s délkou 14,5 metru.

Iveco začalo s přestavbou v lednu loňského roku, hlavní práce byly hotové v srpnu. Celá modernizace probíhala za plného provozu v roce, když Iveco vyrobilo nejvíce autobusů v historii závodu: 4 104 kusů.

„Svařovna autobusů je kvůli nízké opakovatelnosti výroby stále založena na ručním svařování, přesto se nám daří postupně nasazovat svářecí roboty. Nyní máme v provozu devět robotizovaných pracovišť a v roce 2018 přidáme další dvě,“ řekl Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic.

Několik nových robotů bylo instalováno také v lakovně, která je další nedávno modernizovanou částí výroby. Zde došlo například k instalaci nové pece kataforézy, nebo úpravě linky pro dostřik podvozku. Další novinkou je přemístění a modernizace odmašťovací a fosfátovací linky.

Součástí projektu byly i úpravy okolí závodu. Vzniklo několik nových logistických ploch nebo nové parkoviště pro zaměstnance s kapacitou téměř 600 míst.