egoe-plus
Zprávy

Hyundai Rotem dokončil první tramvaj pro Varšavu

Tramvaj Hyundai Rotem pro Varšavu. Foto: Tramwaje Warszawskie
Tramvaj Hyundai Rotem pro Varšavu. Foto: Tramwaje Warszawskie
Cestující by nové tramvaje měly poprvé svézt na podzim letošního roku. Jde o první kontrakt jihokorejského výrobce v Evropské unii.

Společnost Hyundai Rotem dokončila výrobu prvních dvou ze 123 nových tramvají, které budou jezdit ve Varšavě. Čeká je dlouhá přeprava z Jižní Koreje až do polské metropole.

Posun v zakázce oznámil varšavský dopravce Tramwaje Warszawskie na svém facebookovém profilu. „Budou to nejdelší tramvaje, které kdy jezdily po Varšavě. Cestující se s nimi svezou od podzimu,“ uvedl dopravce.

O tramvajovou zakázku ve Varšavě se ucházela i Škoda Transportation, vítězství korejského výrobce bylo překvapením. Porazil domácí Pesu. Jde o jeho první velkou zakázku na tramvaje na trzích Evropské unie. Součástí zakázky je opce na dalších 90 vozidel.

Tramvaje zamíří do Polska na lodi. Po zkušebním provozu na varšavských kolejích se naplno rozjede sériová výroba ostatních objednaných tramvají, mají být dokončeny do roku 2023. Varšava si je objednala ve třech verzích: 85 obousměrných a 18 jednosměrných o délce 33 metrů, 20 jednosměrných o délce 24 metrů. Hodnota zakázky je 1,85 miliardy zlotých (zhruba 11 miliard korun). Dodávka má zpoždění zhruba pět měsíců.

 

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Král

Snad nemají dřevěné sedačky jako v Ostravě.

Baraba

Jaksi všichni zapomněli, že dříve měly tramvaje jen plastové sedačky.

Pro mne osobně jsou ostravské částečně očalouněné dřevěné příjemnější, než pražské plyše. Rozhodně se mi na nich tak jednoduše nestane, že sednu do promočené sedačky, nebo na nějaké svinstvo, třeba jehlu.

O.K.

A kolikrát se Vám to stalo v té Praze?

Baraba

Stalo se mi to jednou a od té doby vždy pohmatem vyzkouším. Několikrát do roka se stane, že je sedačka mokrá…

Xaver

„nich tak jednoduše nestane“
To zní, jako kdyby se vám to stávalo skoro na denním pořádku.
Já jezdím mhd v Praze dennodenně a doposud se mi nestalo, že bych si sednul na jehlu a na promočenou sedačku jsem si sednul možná tak třikrát. Ale to bude asi tím, že sedívám, na co si sedám 😉

Baraba

A třikrát se Vám zdá málo? =) Mne nebaví chodit celý den ve špinavém oblečení, nebo se vracet pro čisté.