Automobilový průmysl

Hyundai od ledna zvýší mzdy o 9,1%, průměr přesáhne 40 tisíc korun

Hyundai i30 FastbackN. Foto: Hyundai
Hyundai i30 FastbackN. Foto: Hyundai

V první tuzemské automobilce je hotové kolektivní vyjednávání o mzdách na příští rok. V Hyundai Motor ManufacturingCzech (HMMC) se vedení firmy s odboráři dohodli na růstu mezd na dva roky.

Podle podepsané kolektivní smlouvy,která bude platit až do března 2021, se základní mzdy zvýší od 1. ledna o 9,1 % a v roce 2020, s platností rovněž od 1. ledna, o 8,8 %. Proporčně se navýší i všechny bonusy a příplatky, odvozené od základní mzdy. Průměrný hrubý příjem v nošovické automobilce Hyundai činí v letošním roce u dělnických profesí cca 38 500 Kč a za celý závod HMMC 42 000Kč měsíčně. Dělnická mzda tak v lednu přesáhne hranici 40 tisíc. „Pracovník v pozici Operátor 3, která je v závodě HMMC nejčastější, si tak v samotné základní mzdě v lednu 2020 oproti letošnímu prosinci polepší o 5 100 Kč měsíčně,“ uvedla firma v prohlášení.

V lednu navíc ještě nad rámec kolektivní smlouvy zaměstnanci dostanou bonus k 10. výročí automobilky v Česku: 100 % základní mzdy. Od ledna navíc začne platit i možnost pěti týdnů dovolené pro všechny zaměstnance,dosud na ni měli pracovníci nárok po dvou letech. Nově se od ledna 2020 zavede jeden den dovolené navíc u zaměstnanců, kteří odpracovali sedm let a více.

„Naším cílem je udržet si pozici nejlepšího zaměstnavatele v Moravskoslezském kraji a zůstat na špičce v oblasti odměňování zaměstnanců i na úrovni České republiky,“ řekl Donghwan Yang, prezident společnosti HMMC

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Batak

Tady jde vidět, že se jim daří a že nejsou hamouni ale rozdělí se i s lidmi co pro ně dělají. Hlavně co si budeme povídat na český platy 40 průměrem si o tom může hodně z nás jen nechat zdát.

Kolouch

Jakože 40 průměr na český poměry je hodně slušnej. A tak když se daří tak ať i zaměstnanci z toho něco mají

Solik

Zvýšení o 9,1%? To bych si přál taky . Průměrný plat 40 000 je na české poměry více než dobrý. Jde vidět, že se o své zaměstnance starají dobře.

Vítek Novák

Také si myslím. Nám v práci zvedají o 2% a jsme rádi. Ten průměr je fajn. Asi se automobilce daří, když si mohou dovolit takové velké zvýšení mezd zaměstnanců 🙂

leoš G.

Tady je vidět, že prodejnost mají, protože nejen u nás zvyšují poměrně razantně mzdu. Zaměstnanců je třeba si vážit a hyundai je ukázkovým zaměstnavatelem.

Ogar

tož alespoň že tak, však v tom kraji asi nejlepší možná práca…

Dalibor Bortol

To už je pěkný průměrný plat a nárust 8% ? Sám bych si přál dostat tolik přidáno, trošku jim zavídím 🙂

Halík

To je od nich hodně pěkné gesto. Každý rok růst o 8%, kde to kdo dostane?!

Michal

Ono to tam nebude úplně zadarmo… 🙂 https://bit.ly/2QrGBuU