egoe-plus
Infrastruktura Silnice

Hlavní omezení na D1 na nejvýše položeném úseku končí

Stavba ekoduktu pro zvěř na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Foto: Skanska
Stavba ekoduktu pro zvěř na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Foto: Skanska
Kompletně hotovo má být v červenci.

Společnost Skanska výrazně pokročila s dokončením modernizace nejvýše položeného úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Do pondělního odpoledne se provoz vrátí do obou jízdních pásů.

„Tento víkend rušíme omezení jízdy kolem středního dělícího pásu, necháváme jej na několika menších úsecích u krajnic,“ popisuje projektový manažer Skanska Michal Vozdecký. Změna by měla být dokončena nejpozději do pondělního odpoledne, závisí to jen na počasí. Během posledních pěti týdnů došlo k vybudování pěti přejezdů středního dělícího pásu, výměně středových svodidel a dokončení prací na systému SOS.

Dálnice zde bude nyní plně průjezdná v obou pruzích v každém směru, na několika úsecích bude pouze uzavřena krajnice kvůli dokončování oplocení. Jediné podstatnější omezení bude u nadchodu pro zvěř přibližně na 95. kilometru, kde je nutno na betonovou konstrukci navézt zeminu a celý povrch zatravnit. Veškeré práce na modernizovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem by měly skončit letos v červenci.

Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem byl z hlediska průběhu modernizace nejkomplikovanější stavbou. Práce na něm začaly v březnu 2018, kdy zakázku získalo česko-italsko-kazašské sdružení vedené Geosanem. ŘSD nakonec smlouvu vypovědělo. V nové soutěži vyhrála Skanska, cena je 2,083 miliardy korun.

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Novák

Hurá, Modernizace úseku, který měl být podle slibů ŘSD a Ministerstva dopravy hotový za 2 roky je po 4 letech hotová. A za to se ještě zhotovitel nechá plácat po rameni? Tomu já říkám drzost.

Jiří Kocurek

Zhotovitel, který stavbu dokončuje není ten, který stavbu začal. Snad to není tak těžké pochopit?

Lukas

A proč je zase i částečně uzavřen most nad Meziříčím, kde byla ta slavná kochací tiskovka jak máme hotovo?

Jirka

taky mě to dnes udivilo a že se pod mostem pracuje…..

Bagoun

Tam se pracuje od té doby co úsek slavnostně otevřeli 😂

Zbyněk Křivánek

To se bude znovu opravovat. Propadl se pás asfaltu v délce skoro celého mostu.