Hlavní nádraží bude mít nového správce. ISS končí, přichází někdejší ABL

Praha hl.n., Fantova budova před rekonstrukcí. Foto: České dráhyPraha hl.n., Fantova budova před rekonstrukcí. Foto: České dráhy

Po mnoha letech odchází ze správy hlavního nádraží v Praze společnost ISS. V soutěži Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nabídlo

Po mnoha letech odchází ze správy hlavního nádraží v Praze společnost ISS. V soutěži Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nabídlo nejnižší cenu sdružení firem Mark2 Corporation Czech a Mark2 Corporation Logistics. Obě strany už podepsaly smlouvu, jak vyplývá z registru smluv.

Smlouva je uzavřená na rok nebo do vyčerpání ročního rámce 24 milionů korun bez DPH. Firma má plnit služby tzv. facility managera, tedy v podstatě se o budovy na nádraží starat. Má jít o běžnou údržbu, drobné opravy, zajištění ochrany nebo úklid.

Od příchodu Grandi Stazioni měla hlavní nádraží firma ISS, které SŽDC prodloužila smlouvu poté, co po odchodu Grandi Stazioni nádraží převzala do své péče státní organizace. Novou soutěž vypsala SŽDC letos v lednu.

Do soutěže se přihlásily čtyři firmy. Kromě ISS a Mark2Corporation ještě Rossy service a AB Facility. Mark2 Corporation nabídla 21,2 milionu koruna  byla nejlevnější.

Společnost Mark 2 Corporation (dříve ABL) patřila bývalému ministru dopravy Vítu Bártovi za vlády Petra Nečase. Ten ji později prodal svému bratru Matějovi. Podle obchodního rejstříku je majitelem firmy Mark2 Corporation Investment SE, v jejímž čele je Matěj Bárta.

Tagy mark2 Corporation SŽDC
Žádné komentáře