FlixBus začal nabízet rezervace míst v autobusech. Sedačka může stát jako jízdenka

Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBusAutobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus

Společnost FlixBus začala nabízet na svých autobusových linkách možnost cestujícím vybrat si dopředu místo, na kterém chtějí sedět. Za službu

Společnost FlixBus začala nabízet na svých autobusových linkách možnost cestujícím vybrat si dopředu místo, na kterém chtějí sedět. Za službu požaduje podle typu sedačky 9 až 29 korun.

Možnost rezervace vybraných sedadel je v procesu implementace na všechny naše spoje a momentálně dostupná při rezervaci přes webové stránky,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Nejdražší je podle rezervačního systému FlixBusu aktuálně sezení na sedačkách Panorama, jak FlixBus označuje čtyři místa v první řadě v horním patře, případně u jednopodlažního autobusu za řidičem. Na 19 korun přijde místo se stolečkem, 9 korun pak ostatní sedačky.

Při ceně jízdenek na vnitrostátních linkách tak může vyjít rezervace místa na stejnou částku jako jízdenka: například v případě trasy Liberec – Praha FlixBus jezdí i za 29 korun, místenka pro místa za řidičem vyjde na 29 korun.

Konkurenční RegioJet od počátku nabízí rezervaci konkrétního místa zdarma, firma ani její zpoplatnění neplánuje.

Podle Čmielové si zákazníci bez rezervace mohou vybrat z ostatních sedaček, které budou volné.  Firma přitom nevylučuje, že lidé budou mít místo přidělené v budoucnu i automaticky.  „V návaznosti na zpětnou vazbu od našich zákazníků v budoucnu zvážíme možnost rezervace všech sedadel v autobuse a také automatické přidělení konkrétního sedadla,“ dodala Čmielová.

Tagy FlixBus rezervace místa
12 komentářů