Autobusy

FlixBus začal nabízet rezervace míst v autobusech. Sedačka může stát jako jízdenka

Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus
Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus

Společnost FlixBus začala nabízet na svých autobusových linkách možnost cestujícím vybrat si dopředu místo, na kterém chtějí sedět. Za službu požaduje podle typu sedačky 9 až 29 korun.

Možnost rezervace vybraných sedadel je v procesu implementace na všechny naše spoje a momentálně dostupná při rezervaci přes webové stránky,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Nejdražší je podle rezervačního systému FlixBusu aktuálně sezení na sedačkách Panorama, jak FlixBus označuje čtyři místa v první řadě v horním patře, případně u jednopodlažního autobusu za řidičem. Na 19 korun přijde místo se stolečkem, 9 korun pak ostatní sedačky.

Při ceně jízdenek na vnitrostátních linkách tak může vyjít rezervace místa na stejnou částku jako jízdenka: například v případě trasy Liberec – Praha FlixBus jezdí i za 29 korun, místenka pro místa za řidičem vyjde na 29 korun.

Konkurenční RegioJet od počátku nabízí rezervaci konkrétního místa zdarma, firma ani její zpoplatnění neplánuje.

Podle Čmielové si zákazníci bez rezervace mohou vybrat z ostatních sedaček, které budou volné.  Firma přitom nevylučuje, že lidé budou mít místo přidělené v budoucnu i automaticky.  „V návaznosti na zpětnou vazbu od našich zákazníků v budoucnu zvážíme možnost rezervace všech sedadel v autobuse a také automatické přidělení konkrétního sedadla,“ dodala Čmielová.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
PAN
Host
PAN

Byla to jen otázka času, kdy Flixbus toto zavede aneb připraví implementaci do prodejního segmentu (SW). Nejdříve na vybraných zahraničních linkách zkušebně, následně i na vnitru v ČR.

noerf
Host
noerf

Regiojet nabizi nadstandardní servis o oproti Flixbusu. Druhou věci je, že má prakticky jednotný vozový park (Irizar i8 nebo PB) s kapacitou většinou 63 lidí. Flixbus, respektive pod jeho jménem jezdící různí dopravci s různými autobusy a s různou úrovní služeb. Což může mít u vliv na bezpečnost, neboť někteří dopravci chtějí pouze řidiče s nějakou zkušenosti se řízením autobusu nebo kamionu (2 – 10) let s někteří dopravci zařídí pro výkon povolání rozšíření RP z B na D a pošlou jej na linku.

AAA
Host
AAA

A že má RJ jednotný park autobusů zaručuje i jednotnou úroveň řidičů?

L.K.
Host
L.K.

Minimálně stejnou kvalitu služeb a stejný parametry na řidiče, když je zaměstnává skutečný dopravce a ne jen pochybná franchíza

Martin
Host
Martin

To bude nadsenych cestujicich, az prijede jiny autobus, treba bez patra a bez stolecku.
Stejne je zajimave, jak jsme u nas verni Regiojetu. Sleduji to na Zlicine u autobusu na Plzen. Zluty zpravidla jede vic nez polovony plny, v zelenem sedi 15 lidi. A v utery odpoledne jsen se vracel z KV do Prahy. Zluty se ve ctvrtek nebo v patek vyprodal a tak pridal posilovy autobus a i ten byl plny a lidi nepobral, na zeleny byly jste volne listky…

Petr.R
Host
Petr.R

lidi mají rozum a trochu patriotismu.

Eskimo Joe
Host
Eskimo Joe

Hmm, spíše v případě pravidelných dojížděčů různé kreditové jízdenky a právě to svoje jisté, v předstihu objednané sedadlo.

Johnny Gomez
Host
Johnny Gomez

Eskimo Joe/Petr R:
Kvalita busu, nadstandardní služby na palubě, normalni SLOŽENÍ CESTUJICICH!!!!!
Oproti tomu „zelenej hnus“ mnohem mene pohodlné sedačky, žádný servis, žádné filmy, žádné noviny, žádné teplé nápoje, A NAPROSTO ODPORNA SKLADBA CESTUJICICH!!!!!! Po naprosto otřesný zážitku z cesty zelenohnusem z Kodaně do Berlína vážně-dobrovolnvážně-dobrovolne NE DÍKY!! !!! žluták mi ujel

Eskimo Joe
Host
Eskimo Joe

Vždycky jsem si přál najít dopravce, který bude mít na palubě jen samé krásné a usměvavé lidi. A vidíte, našel jsem ho až po zakoupení auta.

Petr.R
Host
Petr.R

no on má na mysli, že do flixbusu jde i nepřízpůsobivý nebo něco na ten způsob, že němci jím dávají poukázky na dopravu stejně jak u nás up dávají ty poukázky.

Vít Špinka
Host
Vít Špinka

A porovnáváte s jakými linkami RJ? Já jen, že obecně mezinárodní busy mají „chudší cestující“, než krátké vnitro. (Protože např. Praha-Liberec je RJ bus ta nejpohodlnější varianta, ale Praha-Mnichov nebo Kodaň – Berlín má konkurenci v letadlech a vlacích.)

Martin1
Host
Martin1

Tak to si Gomezi fakt pobavil. Ve žlutém lepší sedačky? Žádné filmy v zeleném? Tak to je vidět, že si s ním ještě nejel. Nebo píšeš od žlutýho 😉

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll