egoe-plus
Autobusy

FlixBus vrací další spoje mezi Prahou a Libercem, podobně jako RegioJet podražil

Odstavené autobusy v barvách FlixBusu v Liberci. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra
Odstavené autobusy v barvách FlixBusu v Liberci. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra

Společnost FlixBus od zítřka ztrojnásobí počet spojů mezi Prahou a Libercem a vrátí se k jízdnímu řádu. Podobně jako RegioJet, který na trase mezi oběma městy nepřerušil provoz vůbec, ale firma zdražila jízdné.

Obnovení provozu do plného stavu dnes oznámil FlixBus v tiskové zprávě, dosud většinu dní jezdily pouze dva páry spojů. „Vidíme, že zájem cestujících o vnitrostátní spoje roste. Díky bezpečnostním opatřením na palubách autobusů nemusejí mít lidé z cestování hromadnou dopravou obavy. Vyšší nabídka spojů mezi Prahou a Libercem bude přínosem zejména pro ty cestující, kteří denně pendlují do práce a zpět,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

FlixBus požaduje po cestujících roušku, povinná je i dezinfekce rukou. Nepříjemným překvapením může být pro cestující cena: zatímco před pandemií stály nejlevnější jízdenky 49 Kč, nově jsou nejlevnější k dispozici za 69 Kč. FlixBus má dynamickou tvorbu cen, cena stoupá podle obsazenosti.

Podobné zdražení i přes zlevnění nafty provedl s nástupem nouzového stavu také RegioJet. Ten svoji základní cenu 89 Kč s kreditovou jízdenkou navýšil na 99 Kč. RegioJet na trase nabízí aktuálně 14 spojů denně.

tagy
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
súdružka Kolesárová

Ještě jsem neviděl,že by Regio nebo Flix sám o sobě někdy zlevnil,třeba z lásky k zákazníkům.Vždycky je to až s příchozí konkurencí,nic jiného neplatí

Robert

A proč by to dělali? Ono se to děje u nějakého jiného dopravce?

Leoš Konečný

Já myslím, že už nemusí jezdit vůbec

Martin1

Důvod?

Leoš Konečný

Protože s nimi nikdo nejezdí. Je tady Regiojet a několiv vesmírů na vyšší úrovni.

jerys

Na domácí půdě Flixbusu v Německu jezdí zatím velmi málo spojů a tady se chce Umbrella přetrhnout,když zprovozňuje linky,kde je nárůst cestujících u žlutých.A to vše jen proto,že se přetahuje s RJ.Její praktiky jsou podlé a vypočítavé!

V. K.

Konkurence je zdravá. Ono není radno si Regiojet příliš idealizovat. Na příklad na lince Praha-Louny-Most-Chomutov, kterou osobně znám, po příchodu zavedli naprosto bezkonkurenční ceny a poté co vytlačili větší část místních provozovatelů tak zdražili a jsou nyní cca o 1/3 dražší než ostatní s výjimkou Flixu.

kakov

to je Jančurův běžný postup

Majk

Souhlasím.. Z Mostu začal na 50,- s KJ a teď jezdí za 115,-. U řidiče to stálo klasiku.. 100,-, teď za 125,-

Robert

Já tedy v jízdních řádech vidím 11 párů spojů u RJ a 7 párů u FB. Bráno v pracovní dny.

Sitgestravel

Co jsem koukal tech paru ma Rigo ruzne podle dnu. Rozhodne ale neobnovil pocet spoju tak jako pred krizi. Chtel jsem jet v utery 9.6. do Prahy v 8 a nic nejede. To same v 19 zpet. Driv to jezdilo. Ja si stejne myslim, ze by se ten rychlovlak Praha – Liberec i pres Flix a Regio hodil.

Martin1

Rychlá trať na Liberec se měla stavět už dávno.

realista

Zdražování se nelze divit, když zájem o přepravu roste a konkurence zatím nijak velká není.

noerf

Ztrojnásobení kapacity zní hezky, ale realita 6 párů spojů proti 14 párům spojů Regiojet znamená 30 % nabídky spojů, což není nijak významné a hlavně bude otázkou poměr cestujících.

svojsin

Já tam např. ve středu vidím na odjezdu z Čerňáku 11 spojů, např.v pátek 12, jestli sem se dobře díval.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L154420_200525_264952.pdf

Martin1

Je to o preferenci pohodlí. A to je u mě třeba u Flixbusu. Každý si může vybrat to, co mu vyhovuje. Zaplať pan bůh za to.

Sitgestravel

Ve Flixu je vetsi pohodli? Maji debilni rezervacni system. Regio muzu menit, jak chci, flix ma nejake stupidny vratky s omezenou platnosti.

Leoš Konečný

Predevsim ma RJ luxusni autobusy a hlavne jednotny vozivy park. Flixbus nema zadny vozivy park a proto jezdi zpatlanina z ruznych dopravcu a autobusy jak v devadesatkach

svojsin

Leoš Konečný: Třeba nový Setry, kde je navíc na rozdíl od jiných dopravců dost místa na nohy??

Martin1

Snaha dobrá, ale přece jen trochu mimo mísu.