egoe-plus
Autobusy Zprávy

FlixBus v Česku dál zlevňuje. Praha – Brno jezdí už jen za 129 korun.

Autobus Mercedes, foto: FlixBus
Autobus Mercedes, foto: FlixBus

Společnost FlixBus snížila znovu své ceny, za které nabízí jízdenky na českých vnitrostátních linkách. Od původních cen, které oznámila při svém vstupu, zlevnila o téměř pětinu.

Nové ceny nahrál do systému FlixBus včera večer. Nejde o akční nabídku, ale základní nejlevnější úroveň jízdenky. K prvnímu zlevnění došlo už na začátku září, teď podruhé.

„Nabízíme na našich vnitrostátních linkách v Česku nové ceny. Zákazníkům poskytujeme nabídku za nejlepší cenu, aby měli dostupnou a pohodlnou alternativu k řešení své mobility,“ řekla mluvčí firmy Nina Göbbels.

Největší zlevnění nastalo mezi Prahou a Brnem. FlixBus začínal s cenou 149 korun za nejlevnější jízdné, teď spadla cena až na 129 korun. Mezi Prahou a Brnem provozuje nejvíce spojů.

Mezi Libercem a Prahou startoval ceník na 79 korunách, jen pár dní po startu ale dopravce zlevnil na 69 korun. Od včerejšího dnes nabízí jízdenky ještě o čtyři koruny levněji: za 65 korun. Za stejnou cenu nyní po zlevnění ze 69 korun jezdí dopravce z Prahy do Plzně.

O čtyři koruny levnější je nejlevnější nabídka z Prahy do Karlových Varů (125 Kč) a do Českých Budějovic (115 Kč).  Nástup FlixBusu je zatím rozpačitý: firma první dny čelila velké kritice za nedodržování jízdního řádu a špatnou komunikaci. Zájem cestujících není zatím příliš velký, například mezi Libercem a Prahou jezdí většina spojů zaplněná řádově jednotkami lidí.

RegioJet zatím ceník nezměnil. Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje dynamické jízdné, kdy se cena mění podle doby nákupu jízdenky, umožňuje pružně reagovat na vývoj cen na trhu a také přicházet s dalšími cenovými úrovněmi. „Naším cílem je vždy nabízet nejvýhodnější cenu za nejvyšší rozsah služeb. Zároveň představíme další novinky, jak jsme dříve avizovali,“ řekl Ondrůj.
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřík

To je dobře,to má Jančura za svoje arogantní a agresivní chování.Může se svými autobusy v budoucnu převážet migranty z Itálie do Německa….