cargo

FlixBus seškrtal část spojů do zahraničí, od prosince chystá nové zastávky

Setra Dosto, Berlin Potzdamerplatz, foto: FlixbusSetra Dosto, Berlin Potzdamerplatz, foto: Flixbus

Společnost FlixBus omezila část svých mezinárodních spojů z Česka do sousedních zemí. Ukazují to data z rezervačního systému. Podle firmy

Společnost FlixBus omezila část svých mezinárodních spojů z Česka do sousedních zemí. Ukazují
to data z rezervačního systému. Podle firmy jde o přizpůsobení se nižší poptávce během zimy.

Podle rezervačního systému došlo během října a listopadu k redukci i na obvykle vytížených trasách. Například došlo ke snížení počtu frekvencí trasy Praha – Bratislava – Budapešť na dva spoje do Bratislavy a tři do Budapešti. Mimo špičku došlo ke snížení počtu spojů Praha – Berlín na 10 jízd denně, u Vídně na 7 denně. V případě spojení Praha – Košice dojde k omezení na jeden spoj ze dvou denně. U Mnichova dochází k omezení na čtyři autobusy každým směrem denně, u Krakova na jeden denně.

Jedná se o standardní přizpůsobení nižší poptávce mimo sezonu s tím, že počítáme s navýšením počtu spojů v období zvýšené poptávky, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce,“ řekla mluvčí firmy Martina Čmielová.

Zatímco mezinárodní linky jde koupit už na prosinec či leden, vnitrostátní linky zatím v prodeji ještě nejsou. „Na předprodej jsme připraveni, nicméně čekáme na schválení příslušnými dopravními úřady,“ vysvětlila Čmielová. Podle ní v zimě proběhne optimalizace linek. „K jejich výraznějšímu omezení však nedojde,“ dodala.

FlixBus počítá s navýšením počtu spojů na trase mezi Brnem a Prahou o víkendu, přibudou i nové zastávky. V Praze je to Letiště Václava Havla nebo Hradčanská. „Další zastávky bychom měli přidat také v Karlových Varech, Táboře nebo Plzni. Všechny spoje z Prahy směrem na České Budějovice by nově měly zajíždět až do Českého Krumlova,“ nastínila Čmielová.

Tagy FlixBus
4 komentáře