Autobusy

FlixBus přidává spoje do Liberce a Českého Krumlova, zrychlí do Mostu

Odstavené autobusy v barvách FlixBusu v Liberci. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra
Odstavené autobusy v barvách FlixBusu v Liberci. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra
Většina autobusů z Liberce bude končit na Černém Mostě, po třech letech FlixBus pochopil, že zajíždět až na Florenc se nevyplatí.

Společnost FlixBus navýší od neděle počty spojů mezi Prahou a Libercem a Prahou a Českým Krumlov. V případě Liberce jde dokonce o navýšení počtu spojů na stav před koronakrizí.

Podle tiskové zprávy FlixBus navýší od neděle počet spojů mezi Prahou a Libercem až o 70 %, denně nabídne až 27 spojů. K posílení dochází především ve špičce, ráno začíná jezdit v hodinovém taktu.

K navýšení dochází se stejným počtem autobusů, firma zruší jen u většiny spojů nesmyslné zajíždění až na autobusové nádraží na Florenci. Řidiči sami často varovali cestující při cestě z Liberce, aby vystoupili raději na Černém Mostě a dál pokračovali metrem, protože doba jízdy je výrazně delší po silnici.

Cestující mohou na Černém Mostě pohodlně přestoupit na metro B, v centru Prahy jsou tak kvůli častým dopravním komplikacím na silnicích ještě rychleji než autobusem. Naše autobusy díky tomu ušetří hodinu času a můžeme tak zvýšit frekvenci spojů až na 27 denně,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Většina autobusů FlixBus bude nově vyjíždět z Liberce i Prahy pravidelně téměř každou hodinu, odjezdy z Liberce jsou většinou naplánovány v půl, v opačném směru z Prahy pak ve čtvrt.

První ranní spoj z Liberce vyjede z autobusového nádraží v 5:30 od pondělí do soboty, v 6:30 denně, poslední večerní spoj pojede z Liberce do Prahy denně v 19:30 a 20:30 v pátek a neděli. První ranní spoje z Prahy odjedou z Černého Mostu v 7:15 od pondělí do soboty a v 8:15 každý den, poslední večerní pak denně v 19:15, od pátku do neděle v 21:15 a ještě také jen v pátek a neděli v 22:15 hodin.

Na Florenc bude zajíždět jen spoj s odjezdem z Libercem v 7:30 a 10:00. V opačném směru budou odjíždět z Florence od pondělí do čtvrtka v 17:05 a 19:45 hodin.

Do Mostu více expresních spojů

Třetina spojů FlixBusu mezi Prahou a Mostem bude od neděle vyjíždět z Chomutova, což obyvatelům Mostu přinese rychlejší spojení s Prahou o 35 minut. Doposud vyjížděly všechny zelené autobusy z Mostu a doba cesty do Prahy trvala bezmála dvě hodiny.

Rychlejší spoje budou v Mostě na ulici Rudolická směrem do Prahy zastavovat od pondělí do pátku v 7:45, od pondělí do čtvrtku v 15:45, v pátek v 16:05, v sobotu v 10:15 a 17:15 a v neděli v 11:15 a 18:35 hodin. Spoje zastaví také na zastávce 1. náměstí v Mostě. V opačném směru budou expresy do Mostu odjíždět z Florence od pondělí do pátku v 11:20, od pondělí do čtvrtku v 18:20, v pátek v 18:50, v sobotu v 12:50 a 19:50 a v neděli v 13:50 a 20:45 hodin.

O polovinu více spojů FlixBus začne od neděle jezdit i na vnitrostátní lince mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde se nabídka navýší na 24 spojů týdně. Spoje podle nových jízdních řádů jsou již v prodeji v mobilní aplikaci a na webových stránkách dopravce.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jouda

Kdyby raději dali brzké ranní spoje a pozdní večerní spoje každý den…

Leoš Konečný

Opět tato hloupá zelená parodie kooíruje Regiojet. To jim trvalo než zjistili že to stačí na Čerňák

Koro

Třetina spojů FlixBusu mezi Prahou a Mostem bude od neděle vyjíždět z Chomutova, což obyvatelům Mostu přinese rychlejší spojení s Prahou o 35 minut. Doposud vyjížděly všechny zelené autobusy z Mostu a doba cesty do Prahy trvala bezmála dvě hodiny.

Muze mi nekdo vysvetlit, podle jake logiky v techto vetach teda ten bus zrychli?

Koro

Ono to jezdilo naopak z Mostu pres Chomutov a pak teprve do Prahy?

Miroslav

Ano. Regiojet to má stejně, některé busy jedou z Prahy přes Most do Chomutova, jiné naopak z Prahy přes Chomutov do Mostu.

Zdeněk

O posilování se dozvíme, ale že se zásadně omezuje Brno – Praha, ruší se Brno – Zlín a na trase Praha – Plzeň zůstává jen jeden pár spojů asi tolik zajímavé pro článek není…

svojsin

Zdeněk: Praha – Brno pojede cca stejně , jako doteď (tedy cca 4-5 měsíců).
Brno – Zlín nejede rovněž zhruba od začátku coronapaniky…..

Josef Petrák

Brno – Zlín je myšlena linka 000435 Zlín – München? Ta od července párkrát jela, nahráli si post-Covid JŘ do CISu, ale často spoje ruší.

Tomáš Záruba

Na Flixbus nějaký podezřele pravidelný JŘ… 🙂

svojsin

V tom budou nějaký čáry, kdoví, odkud se ten JŘ vzal.:-)
Možná pan správce a Dorota Máchalová něco tuší……

Michael

the flixbus is much more comfortable as the smelling metro in Prag. If you change to the smelly metro, you have to carry your luggage and to pay an extra tickets. Not a good deal.

ABC

hodně trapná angličtina

Adam

Blablabus zas do Berlína

Svojsin

Arriva přidává Brno – Olomouc a vrací Brno – Prerov do stavu před covidem.

Petr766

Konečně

svojsin

Rovněž na Pec – Mechow – Prágl zajímavost:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L690001_200901_270851.pdf