Autobusy

FlixBus posílí v Jihlavě, ruší přímou linku ze Zlína do Prahy

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus s nedělní změnou jízdního řádu nabídne cestujícím více autobusů mezi Prahou a Brnem, nově začne nabízet i přímé spojení z Jihlavy do Brna. Kromě už dříve oznámeného navýšení počtu spojů do Liberce ale také skončí přímé spojení Zlína s Prahou. Změny dnes oznámila firma v tiskové zprávě, škrty na lince Zlín – Praha vyplývají z jízdního řádu.

Největší změnou je především rozšíření služeb FlixBusu v Jihlavě, kde se po výrazné redukci RegioJetu zhoršilo přímé spojení s dvěma největšími městy. Nově bude v krajském městě stavět více než 40 spojů týdně, kam zajedou z linky Prahy – Brno. FlixBus dosud jezdil pouze mezi Jihlavou a Prahou, nově tak bude i spojení z Brna do Jihlavy.

Jde o pravidelné odjezdy ve směru na Brno každý den v 10:05, 15:20 a 19.20, v pátek a neděli ještě v 13.20 hod. V opačném směru do Prahy pak mohou cestující využít nových spojů denně s odjezdy v 9:55, 13:55 a 18:55, v pátek a neděli pak ještě v 16.40. Cena jízdenky z Jihlavy do Brna u FlixBusu začíná od 79 Kč. Pro cestující mezi Prahou a Brnem ale současně zajíždění do Jihlavy znamená delší cestu než bez zastávky na Vysočině.

S každou změnou jízdních řádů vyhodnocujeme stávající nabídku vnitrostátních spojů a procházíme náměty na zlepšení, které dostáváme od zákazníků. Naším cílem je, abychom nabídku zákazníkům přizpůsobili co nejlépe. Máme radost, že nyní můžeme potěšit obyvatele Jihlavy, kteří získají lepší spojení s Brnem i Prahou,“ řekla mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová. Kromě nové zastávky v Jihlavě navýší dopravce i celkový počet spojení mezi Prahou a Brnem o dalších 14 spojů týdně.

K navýšení počtu spojů dojde i na trase mezi Prahou a Libercem, a to o devět spojů týdně. Jde o spoje s ranními odjezdy z Liberce v 6.45 a večerními odjezdy z Prahy Florence v 19.45 během pracovních dní.

Jízdní řád FlixBusu ale čeká i jeden škrt. Skončí linka ze Zlína do Prahy. Podle zveřejněného jízdního řádu v centrálním informačním systému bude linka zkrácena jen na úseku Zlín – Brno.  „Přímé spojení Praha – Zlín jsme rozdělili na Praha – Brno a Brno – Zlín, kde jsme tak díky tomu získali více rotací. Rozdělení linky také pomáhá eliminovat případná zpoždění vzniklá v důsledku oprav D1 během hlavní sezóny,“ vysvětlila Čmielová. V případě Zlína čeká cestující ještě nově zastávka v Malenovicích, novou zastávku přidává FlixBus na lince do Českého Krumlova na zastávce Špičák.

FlixBus slibuje i výrazné posílení autobusů na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Během festivalového týdne přidává 16 spojů. Jízdenky do Karlových Varů i během festivalu začínají od 79 Kč. Mezi Prahou a Karlovými Vary se FlixBus chystá navýšit počet spojů dlouhodobě, týdně přidá dalších šest spojů.

tagy
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Leoš Konečný

No a je to tady toto te parodii na dopravce dlouho netrvalo

Pavel Novák

„kde jsme tak díky tomu získali více rotací“ – jak vlastně autobusy rotují – zleva doprava či opačně ? Nebo okolo své osy ? Záhada …

arakain

Zlín (potažmo Otrokovice) Praha je jednoznačně lepší a rychlejší vlakem. Rychleji to lze zajet jen autem v noci as rušičkou radarů. Doby, kdy jsem v 0.30 sedl po Masters Of Rock do auta ve Vizovicích, v 1.15 najížděl v Otro na dálnici a v 3.45 byl v Praze v posteli jsou dávno pryč

petr766

Tak to je krásná Flixbusácká pra.árna s tím Zlínem – nasadit to všechno pár minut před Regiojet, aby nejezdili prázdní jako dosud… Paraziti.

Standa

Nedělal náhodou přesně to samé RegioJet? Tenkrát StudentAgency?

Leoš Konečný

Nedelal

petr766

Nedělal.

Kulhán

No záleží jak se to vezme… poloplná sklenice, nebo poloprázdná?
Všechny spoje jsou před ale i po RJ. Tenkrát z Prahy jezdil RJ v celou a Flix v půl tak je to před nebo po když je to v půlce? Tak ať to RJ šoupne jak chce ne? No asi nechce…..

Ludvík

Ano, ale Petr766 patrně myslel trasu
Brno – Zlín. Po rozdělení linky dochází i k časovým posunům. Zatímco doposud se Flixbus a RegioJet dobře doplňovali, podle nového JŘ mají jezdit hodně souběžně.
PS: Osobně se nestavím na stranu zelených ani žlutých. Na delší trasy jezdím vlakem a dálkové autobusy mne moc nezajímají.

petr766

Přesně tak, Praha byla v podstatě nezajímavá, navíc tu postupně opustili snad všichni dopravci ze Zlínska, jestli tam občas zbývá jeden dva Krodosy či UH? Ani nevím. Jde o to Brno, Flix to relativně slušně doplňoval, že jezdilo rychlé spojení cca po hodině. Teď je to v rámci několika minut a protože to udělal Flix, je to jednoznačně snaha přebrat cestující, kteří víceméně zůstali u Regiojetu. Přitom zrovna třeba odpolední spoj ze Zlína vysloveně chybí poté, co ho Regiojet odstřihl z UH a už nepřesunul na KM. A opačně si myslím, že by se tam taky jeden ještě klidně vešel… Číst vice »

John

Zlín = shitty town.
Další krok zpět v dopravní obslužnosti krajského města.

Patrice

Flixbus je privatni subjekt. Chapeme? Pokud jde jde o obsluznost, stezujte si spis u Zlinskeho kraje.

Leoš Konečný

Koho zajima Zlin