FlixBus posílí spojení do Chorvatska, bude jezdit z Prahy do Rijeky

Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBusAutobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus

Po Záhřebu, Zadaru a Splitu přidá společnost FlixBus do své sítě linek z Prahy další velké chorvatské město. Od 15.

Po Záhřebu, Zadaru a Splitu přidá společnost FlixBus do své sítě linek z Prahy další velké chorvatské město. Od 15. června začnou zelené autobusy jezdit do Rijeky. Každodenní linka povede přes Vídeň, Lublaň a Opatiju, za Rijekou budou pokračovat ještě do Crikvenice.

Podle mluvčí Martiny Čmielové se firma rozhodla linku do Rijeky a okolí zavést na základě vysoké poptávky po Chorvatsku. „Celkem na této trase můžeme týdně přepravit přes 600 cestujících,“ uvedla Čmielová. Do Rijeky mohli čeští turisté cestovat zelenými autobusy již dříve, čekal je ale přestup v Záhřebu, Mnichově nebo Vídni.

Nový přímý spoj bude z pražské Florence vyrážet každý den ráno v 8:25, v Opatiji zastaví ve 20:20 a do Rijeky přijede ve 20:40. Příjezd do Crikvenice je naplánován na 21:20. Na zpáteční cestu budou spoje vyrážet v 7:00 z Crikvenice, v Rijece zastaví v 7:45 a v Opatiji mohou cestující přistoupit v 8:10. Do Prahy autobusy dorazí v 20:05. Cena začíná na 899 korunách.

Posílení své autobusové linky Praha – Split oznámil nedávno i RegioJet. „Předpokládáme, že v letošním roce přepravíme nejméně o 50 procent cestujících více než v loňském roce, kdy jsme naše linky na chorvatskou riviéru provozovali poprvé,“ uvedla obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet Marcela Hamříková.

Tagy Chorvatsko FlixBus Rijeka
13 komentářů