FlixBus otevírá nové linky z Česka do Polska. Ceny jízdenek k Baltu začínají na 50 korunách

Autobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBusAutobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus rozšíří od 6. listopadu nabídku mezinárodních spojů z Česka do Polska. Otevírá nově tři linky z Prahy do

Společnost FlixBus rozšíří od 6. listopadu nabídku mezinárodních spojů z Česka do Polska. Otevírá nově tři linky z Prahy do Gdaňsku a Varšavy. V Česku tak poprvé zamíří i do Hradce Králové a Náchoda, na linky navíc nasadí v Česku nepříliš často vídané autobusy. .

Start nových linek potvrdila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová, jízdenky jsou už v prodeji.

Dvě nové linky jedou přes Liberec: jednou denně pojede spoj přes noc z Prahy do Varšavy, jede přes Vratislav a Lodž. Druhá linka bude v provozu dvakrát denně: povede přes Liberec a Vratislav do Poznaně až k pobřeží Baltského moře, kde zastaví například v Gdaňsku nebo Sopotech a skončí v Gdyni. Linka pojede dvakrát denně: v 10:05 a v 15:40 z Prahy. U Baltu je první spoj před půlnocí, druhý v šest ráno.

Třetí novou linkou je spojení Prahy a Varšavy s odjezdem ve 13:20 z Prahy. Poprvé FlixBus zastaví v Hradci Králové a Náchodě, dál pokračuje do Vratislavi a Lodže, ve Varšavě je ve 23:40.

Výrazně lepší dostupnost než dosud tak budou mít například obyvatelé Liberce a Vratislavi, kde dosud denní přímé spojení prakticky neexistuje, nově budou mít k dispozici tři spoje denně.

FlixBus zahájil prodej s extrémně nízko. Nejlevnější jízdenky z Prahy do Polska až k Baltu vychází na 99 korun, z Liberce dokonce jen 55 korun.

Linku bude provozovat polský partner FlixBusu SHP (Souter Holdings Poland), který dříve provozoval autobusy pod značkou PolskiBus.com. Flixbus ji loni ovládl.

Na trasy nasadí polský dopravce v Česku nepříliš obvyklé autobusy. Patrový Van Hool Astromega a britský a Plaxton Elite.

Jízdní řády nových linek, spoje každý den

Praha (Florenc) odjezd v 22:45 – Praha AN Černý most v 23:15 – Liberec v 00:25 – Wrocław DA – Wroclaw Plac Grunwaldzki – Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia. Zpět autobus vyráží na cestu v 21:00, na Florenc přijíždí v 6:55

Praha (Florenc) odjezd v 10:05 a 15:40 – Liberec odjezd v 11:40 a 17:10 – Wrocław DA – Leszno Dworzec Autobusowy PKS – Poznań PKS – Żnin, Dworzec Autobusowy – Bydgoszcz – Gdansk – Gdańsk Hala Olivia – Sopot PKP Niepodległości – Gdynia Dworzec Autobusowy příjezd v 23:30 a 6:15. Zpět autobus vyjíždí v 6:00 a 23:15, z Liberce v 18:05 a 12:30, v Praze je v 19:30 a 13:55

Nové zastávky v Hradci Králové a Náchodě, spojení denně:
Praha (Florenc) odjezd v 13:20, Hradec Králové odjezd v 14:50, Náchod aut. nadr. Odjezd v 15:40 – Kudowa-Zdrój PKP – Duszniki ZEM – Polanica-Zdrój Dworzec – Kłodzko Dworzec Autobusowy – Wrocław DA – Wroclaw Plac Grunwaldzki – Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia příjezd v 23:40
Zpět autobus vyjíždí v 7:10, z Náchoda v 15:20, z Hradce Králové v 16:10 a v Praze je v 17:35

Tagy autobusy Česko - Polsko FlixBus Plaxton Elite Souter Holdings Poland spojení k Baltskému moři Van Hool Astromega
22 komentářů