Autobusy Cestovní ruch

FlixBus otevírá nové linky z Česka do Polska. Ceny jízdenek k Baltu začínají na 50 korunách

Autobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBus
Autobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus rozšíří od 6. listopadu nabídku mezinárodních spojů z Česka do Polska. Otevírá nově tři linky z Prahy do Gdaňsku a Varšavy. V Česku tak poprvé zamíří i do Hradce Králové a Náchoda, na linky navíc nasadí v Česku nepříliš často vídané autobusy. .

Start nových linek potvrdila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová, jízdenky jsou už v prodeji.

Dvě nové linky jedou přes Liberec: jednou denně pojede spoj přes noc z Prahy do Varšavy, jede přes Vratislav a Lodž. Druhá linka bude v provozu dvakrát denně: povede přes Liberec a Vratislav do Poznaně až k pobřeží Baltského moře, kde zastaví například v Gdaňsku nebo Sopotech a skončí v Gdyni. Linka pojede dvakrát denně: v 10:05 a v 15:40 z Prahy. U Baltu je první spoj před půlnocí, druhý v šest ráno.

Třetí novou linkou je spojení Prahy a Varšavy s odjezdem ve 13:20 z Prahy. Poprvé FlixBus zastaví v Hradci Králové a Náchodě, dál pokračuje do Vratislavi a Lodže, ve Varšavě je ve 23:40.

Výrazně lepší dostupnost než dosud tak budou mít například obyvatelé Liberce a Vratislavi, kde dosud denní přímé spojení prakticky neexistuje, nově budou mít k dispozici tři spoje denně.

FlixBus zahájil prodej s extrémně nízko. Nejlevnější jízdenky z Prahy do Polska až k Baltu vychází na 99 korun, z Liberce dokonce jen 55 korun.

Linku bude provozovat polský partner FlixBusu SHP (Souter Holdings Poland), který dříve provozoval autobusy pod značkou PolskiBus.com. Flixbus ji loni ovládl.

Na trasy nasadí polský dopravce v Česku nepříliš obvyklé autobusy. Patrový Van Hool Astromega a britský a Plaxton Elite.

Jízdní řády nových linek, spoje každý den

Praha (Florenc) odjezd v 22:45 – Praha AN Černý most v 23:15 – Liberec v 00:25 – Wrocław DA – Wroclaw Plac Grunwaldzki – Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia. Zpět autobus vyráží na cestu v 21:00, na Florenc přijíždí v 6:55

Praha (Florenc) odjezd v 10:05 a 15:40 – Liberec odjezd v 11:40 a 17:10 – Wrocław DA – Leszno Dworzec Autobusowy PKS – Poznań PKS – Żnin, Dworzec Autobusowy – Bydgoszcz – Gdansk – Gdańsk Hala Olivia – Sopot PKP Niepodległości – Gdynia Dworzec Autobusowy příjezd v 23:30 a 6:15. Zpět autobus vyjíždí v 6:00 a 23:15, z Liberce v 18:05 a 12:30, v Praze je v 19:30 a 13:55

Nové zastávky v Hradci Králové a Náchodě, spojení denně:
Praha (Florenc) odjezd v 13:20, Hradec Králové odjezd v 14:50, Náchod aut. nadr. Odjezd v 15:40 – Kudowa-Zdrój PKP – Duszniki ZEM – Polanica-Zdrój Dworzec – Kłodzko Dworzec Autobusowy – Wrocław DA – Wroclaw Plac Grunwaldzki – Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia příjezd v 23:40
Zpět autobus vyjíždí v 7:10, z Náchoda v 15:20, z Hradce Králové v 16:10 a v Praze je v 17:35

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

Do nedávna nebyl problém najít spoj Flixbusu na idos.cz třeba ze Stockholmu do Osla. Teď Norské Oslo ani nezná…
Každopádně jízdní řády lze najít třeba zde: https://www.muenchen-zob.de/en/carriers/1
Ovšem nevím jak moc jsou aktuální.

Vlada
Host
Vlada

Dokud nebude mit flixbus cesky anebo anglicky hovorici call centrum pusobici v cr,nebudu jejich sluzeb vyuzivat.stacilo mi jet z phy do tabora a nezvedali na jejich nemeckem call centru telefon a nemohl jsem zjistit nic o zdrzeni. Totalne k nicemu.ani na maily pruzne nereaguji odpoved na obycejny dotaz jsem dostal v anglictine a pak v cestine po trech a pak po ctyrech dnech. Sileny.

Milan
Host
Milan

Tak je to samozřejmě vaše volba, pro mě v dnešní době možností online aplikací je callcentrum naprosto marginální služba u jakéhokoliv dopravce.

Martin1
Host
Martin1

To je zajímavý, že jsem volal 2x do call centra a ozval se tam normálně český hlas, bez jakéhokoliv přízvuku a vždy bylo napoprvé vyřešeno. Nevěříte? Zkuste si tam zavolat. 😉

Vlada
Host
Vlada

Martin1: dejte mi cislo na jejich call centrum. Dekuji zavolam 🙂 mam totiz dalsi dotaz na ne 🙂

MartinS.
Host
MartinS.

Tak zase tak neobvyklé autobusy to nejsou. Na linkách, které dříve provozoval Polski Bus, jezdily běžně. Díval jsem se na google a fotek červených autobusů Van Hool Astromega i Plaxton Elite z Florence je tam několik. Teď je jenom přebarvili na zeleno…

Pavloš
Host
Pavloš

Prosím, mohl bych se zeptat redakce, kde lze zjistit naprosto přesný jízdní řád linek FLIXbus? Tak jak máte vypsány zastávky. V aplikaci se to nezobrazuje, na jejich webových stránkach takovýto základní přehled naprosto chybí, nebo blbě hledám a v aplikaci idos.cz ani zdaleka nejsou všechny spoje tohoto dopravce, natož tak potom nové..

A.R.
Host
A.R.

To je sice pěkné, ale pořád je to autobus. S dálkovými autobusy mám špatnou zkušenost. A s Flixbusem ještě horší. Při cestě do zahraničí nás řidič vyhodil na nácestné zastávce ve Strasbourgu ve Francii kvůli rozbitému autobusu a netušil ani on sám, co se bude dít dál. Musel jsem si sám zavolat do Česka a přerezerovat jízdenku na jiný spoj. Navíc v autobusové dopravě panuje neskutečný chaos, protože na autobusových stáních má každý svůj jízdní řád, pokaždé jiný a třeba u nádraží v Karlsruhe nebo v Basileji zastavují na místě, kde není ani tabule s hromadnými odjezdy. Člověk musí běhat… Číst vice »

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

„Člověk musí běhat jako blázen po všech stanovištích, aby věděl, odkud mu to jede.“
Kvůli tomu ale není ani třeba jezdit do zahraničí: s podobnou situací jsem se před asi 3 roky „na vlastní kůži“ seznámil na AN v Jihlavě po 20. hodině večer (naštěstí v létě), když jsem potřeboval nouzově použít (dnes už asi ani nejezdícího) Jančurova spoje do Prahy – ale třeba už je to tam teď (aspoň pokud jde o informace) lepší …

Milan
Host
Milan

V eshopu Flixbus se nabízí cena Praha-Gdaňsk/Gdyně od 349Kč. Je to sice proti vlaku pořád pěkná cena, ale několikanásobně převyšuje částku 99Kč v článku uvedenou.

Petr.R
Host
Petr.R

už se o tym psalo, je to jedna jízdenka na autobus. Je v polsku nějaká dotovaná sleva jak třeba u nás?

Tomáš S.
Host
Tomáš S.

na některé dny je tam PRAHA GDANSK i za 79

Milan
Host
Milan

A který den např.? U jiných směrů se vždy nabízí nejnižší cena, např. „od 29Kč“, ačkoli nejbližší spoj za tuhle cenu jede třeba za týden, ale PRAHA GDANSK nabízí jako nejnižší „od 349Kč“

Martin1
Host
Martin1

Spojení Liberce (a potažmo Prahy) s Wroclaví je fajn.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Vánoční Nalaďte se v metru

    12. prosince
  2. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  3. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince