LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

FlixBus omezí české vnitrostátní spoje, spustí linku z Brna na pražské letiště

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Velká expanze společnosti FlixBus na tuzemské vnitrostátní autobusové spoje končí. Od prosince firma zruší část spojů na linkách, která zavedla

Velká expanze společnosti FlixBus na tuzemské vnitrostátní autobusové spoje končí. Od prosince firma zruší část spojů na linkách, která zavedla v srpnu a v září. Ukazují to data z rezervačních systému.

Jde o optimalizaci jízdního řádu, která reaguje na vývoj poptávky,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Škrty se dotknou všech pěti vnitrostátních linek, které FlixBus v Česku spustil.

Na první pohled největší škrty se týkají trasy Praha – Brno, kde vnitrostátní autobusy dosud jezdí 19 párů denně, k tomu ještě jezdí další mezinárodní spoje. Na nich má ale FlixBus vyšší ceny. Nově od jízdního řádu dojde k redukci na deset spojů každým směrem denně.

Podle Čmielové ale ještě není jízdní řád konečný a v systému přibude ještě nové spojení Brna s Prahou na Letiště Václava Havla. Každým směrem by měly jezdit autobusy až 7 krát denně, v Praze zastaví na Roztylech a Na Knížecí.

Redukce nastane i na ostatních linkách. Z Prahy do Liberce pojedou autobusy nově čtyřikrát denně namísto pěti spojů denně, stejně FlixBus seškrtá spojení Praha – Plzeň. Na trase Praha – Karlovy Vary ubudou dva ze sedmi spojů denně. Škrtům se nevyhne ani spojení Praha – České Budějovice – Český Krumlov, kde ze šesti párů spojů denně zůstane pět.

Tagy FlixBus
11 komentářů