egoe-plus
Autobusy

FlixBus omezí české vnitrostátní spoje, spustí linku z Brna na pražské letiště

FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Velká expanze společnosti FlixBus na tuzemské vnitrostátní autobusové spoje končí. Od prosince firma zruší část spojů na linkách, která zavedla v srpnu a v září. Ukazují to data z rezervačních systému.

Jde o optimalizaci jízdního řádu, která reaguje na vývoj poptávky,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Škrty se dotknou všech pěti vnitrostátních linek, které FlixBus v Česku spustil.

Na první pohled největší škrty se týkají trasy Praha – Brno, kde vnitrostátní autobusy dosud jezdí 19 párů denně, k tomu ještě jezdí další mezinárodní spoje. Na nich má ale FlixBus vyšší ceny. Nově od jízdního řádu dojde k redukci na deset spojů každým směrem denně.

Podle Čmielové ale ještě není jízdní řád konečný a v systému přibude ještě nové spojení Brna s Prahou na Letiště Václava Havla. Každým směrem by měly jezdit autobusy až 7 krát denně, v Praze zastaví na Roztylech a Na Knížecí.

Redukce nastane i na ostatních linkách. Z Prahy do Liberce pojedou autobusy nově čtyřikrát denně namísto pěti spojů denně, stejně FlixBus seškrtá spojení Praha – Plzeň. Na trase Praha – Karlovy Vary ubudou dva ze sedmi spojů denně. Škrtům se nevyhne ani spojení Praha – České Budějovice – Český Krumlov, kde ze šesti párů spojů denně zůstane pět.

tagy
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Chvátal

Píšete tady samé kecy. Proč není otevřený stánek u Grandu? Není žádné tajemství, že Jančura hodně mluví do toho, kdy se stánek otevře. A pokud situaci dobře sledujete, tak víte, že Flixu cestující přibývají každým dnem. Ty doby, kdy se vozil vzduch jsou pryč.

funtomas

Škoda že nikdo z Flixbusu nerozumí ani trošku české vnitrostátní dopravě…

Martin

Takto Flixbus nejenže nikdy nezačne vozit cestující RJ, ale ani svoje příznivce. Nemají kdy cestovat, nejsou totiž spoje… Je úplně směšný vypravit z Plzně i z Liberce po dvou spojích ráno a po dvou odpoledne kdy RJ vypravuje 3x tolik a i přes den. Flix jezdí z Plzně 4 spoje přes týden denně to je dokonce míň než Čsad Plzeň. :-)))) RJ vypravuje v těchto dnech 18 spojů a pěkně vytižených! V časech kdy je Flix jakž takž zaplněný tak RJ má hlavní spoj vyprodaný a k tomu jednu či dvě posily. Tohle Flix prohrál, přes zimu ustupuje i z… Číst vice »

Tomáš Pokorný

Máte pravdu, že Flix – Umbrella si to prohrál sám. Už jen tím přístupem při rozjezdu, kdy posílal absolutně neproškolené řidiče se znalostí trasy na linku. Osobně jsem od tohoto gigantu čekal větší profesionalitu… Management podcenil českého cestujícího. Škoda, mohla to být příjemně zdravá konkurence proti monopolu RegioJetu 😕

jančurobijci

Tento víkend jezdil Flixbus na ČK i na Brně často vyprodaný(ano vím, že tento prodloužený víkend byla vyšší poptávka).
Tak jsem si říkal, že by místo vyklízení pozic mohla raději přijít snaha stav věcí zlepšit.
Např.předprodejní místo u Grandu není v provozu ani po třech měsících….

Martin

Například linku do Liberce by spíše měli více rozšířit, než omezovat. A dát tomu trochu větší propagaci. Omezení spojů nevěstilo nikdy nic dobrého, spíše to vždy byla předzvěst pomalého opouštění trhu.

noerf

Zajímavé je, ze zatímco Regiojet jezdí trať Český Krumlov – České Budějovice – Praha každou hodinu, tak leo expres (m expres) jezdil původně dva páry spojů a nyní jen jeden. Flixbus také redukuje spoje na trase. Asi Regiojet má hodně dobrou kvalitu.

Honza

Flix Bus optimalizuje Liberec? Přiznám se, že jsem ani nezaregistroval, že sem jezdí. Asi chyba v propagaci…

Petr

Tak ten spoj na letiště může být použitelný i třeba do Prahy, pokud pojedu někam na Jižní město apod., odpadne otravná cesta na Florenc a zase půl hodiny zpátky metrem. Ale to už tu taky bylo u žlutých a taky se to zrušilo, tak uvidíme. Problém jsou taky neustálá zpoždění, takže to aby člověk na to letiště jel pro jistotu s půldenní rezervou. Nicméně si myslím, že tady ještě se bude ve velkém „optimalizovat“ na jaře, protože spoje ruší i Regiojet. Aby pak nejezdily 3 posily ke spoji, když ubude skoro každý druhý.

Petr

zrušilo se to proto, že my z moravy používáme levnější letiště Bratislava nebo Víden když neletí něco z Brna a Ostravy. Ale dopravce co odvádí daň mimo republiku at si dělá co chce, my patrioti s ním nejezdíme.

Jiří

Nevím, jestli jsem tak zaujatý proti FixBusu, ale dokud jsem si nepřečetl článek, tak jsem nadpis chápal takto: tím že FlixBus spustí linku Brno – letiště, tak tím omezí ostatní dopravce na ostatních vnitrozemských linkách 😀
Asi se budu muset nad sebou zamyslet.