dpp

FlixBus obnovuje spojení na Ukrajinu. Vrátila se linka z Prahy do Kyjeva, dojet je možné až do Umaně

Autobus v barvách FlixBusu v Kyjevě. Foto: FlixBusAutobus v barvách FlixBusu v Kyjevě. Foto: FlixBus

Provoz zajišťují hlavně ukrajinští dopravci.

Společnost FlixBus výrazně v posledních dnech rozšířila své spojení z Polska, Německa a Česka na Ukrajinu. K návratu linek dochází postupně, provoz zajišťují hlavně ukrajinští dopravci.

Nabídku obnovit linky po dosáhnutí elementární bezpečnosti na území Ukrajiny jsme s nimi projednávali již na začátku ruské invaze, nyní situace relativního bezpečí na trasách dle partnerů přišla. Chceme zachovat propojení Ukrajiny s Evropou, jak jen je to možné,“ řekl mluvčí FlixBus Tomáš Beránek.

Podle něj byla v provozu neustále linka Plzeň –⁠ Oděsa (zkrácená do Lvova). Od zítřka dojde k jejímu prodloužení do Tarnopolu, Chmelnického, Vinnycja a do Umaně. Nově se otevřela linka Praha –⁠ Kyjev (zastávky v Žitomiru, Rivném a Lvově).  „Výrazného nárustu spojení z Kyjeva se dostalo také linkám do Polska a Německa. Ty doposud končily v hraniční Medyce, případně ve Lvově,“ dodal Beránek.

FlixBus provozuje aktuálně na Ukrajinu osm linek, na konci dubna se přidá spojení Budapešť – Kyjev. Podle FlixBusu je důvodem i poptávka po cestě zpět na Ukrajinu.

Tagy FlixBus spojení Česko - Ukrajina Ukrajina
18 komentářů