FlixBus obnovuje spoje z Prahy do Splitu, Rijeky a na Istrii

FlixBus na Florenci. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraFlixBus na Florenci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Nejvzdálenější destinací je Split, kam budou spoje FlixBus vyrážet na noc.

Autobusová společnost FlixBus obnoví na přelomu května a června další tři autobusové linky z České republiky do chorvatských letovisek. Očekává přitom rekordní zájem.

„Kdo si v posledních dvou letech odpustil dovolenou u moře, letos na nic nebude čekat. Již nyní vidíme zvýšenou poptávku po přímých spojích do Chorvatska. Z toho důvodu jsme uspíšili start sezónních spojů na Jadran,“ uvedl šéf české pobočky FlixBusu Pavel Prouza.

Nejvzdálenější destinací je Split. Na trasu z Prahy do Splitu vyjedou zelené autobusy 2. června, zastaví například ve Vídni, Štýrském Hradci, Zadaru, Biogradu na Moru, Pirovaci, Šibeniku nebo Trogiru. Z Florence budou spoje vyjíždět denně v 16:55, příjezd do Zadaru je naplánován na 6:05, na konečnou do Splitu dorazí autobus v 9:10. Směrem do České republiky budou spoje ze Splitu odjíždět rovněž na noc, a to ve 21:10, ze Zadaru v 00:15, do Prahy dorazí v 13:45.

Od 30. května budou z Prahy jezdit i přímé spoje do Rijeky, a to pětkrát týdně od čtvrtka do pondělí. Z Prahy budou vyjíždět v 8:50, do Opatije dorazí v 21:10, do Rijeky pak ve 21:35. V opačném směru z Rijeky budou spoje vyjíždět od středy do neděle v 7:20 s příjezdem do Prahy v 20:05. Od 13. června přibude ještě noční spojení Prahy s Rijekou, které bude jezdit každý den.

Praha a jižní Čechy získají od 1. června přímé spojení s Istrií. Spoje FlixBusu budou jezdit pětkrát týdně od středy do neděle, vyjíždět z Florence budou v 18:20. Trasa vede přes Tábor, kde zastaví ve 20:00, o hodinu později zastaví v Českých Budějovicích a ve 21:35 v Českém Krumlově. Spoje dále pokračují na Linec, Salzburk, Terst, Koper a na slovinské pobřeží do Portorože. Do Umagu je příjezd naplánován na 7:00, do Poreče v 7:40, do Rovinje v 8:25 a na konečnou do Puly dorazí v 9:10.

V opačném směru budou spoje jezdit od čtvrtka do pondělí vždy ve 21:35 z Puly s příjezdem do Prahy ve 12:55 následující den.

Už ve čtvrtek 12. května obnovil FlixBus spojení z Prahy do Slavonského Brodu.

Tagy Chorvatsko FlixBus
4 komentáře