egoe-plus
Autobusy Cestovní ruch

FlixBus obnoví spojení s Francií, vrací se linka mezi Moravou a Chorvatskem

Autobus FlixBus v Paříži. Foto: FlixBus
Autobus FlixBus v Paříži. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus přidává do své sítě po zastavení provozu kvůli koronaviru další mezinárodní linky. Už zítra obnoví dvě mezinárodní linky do Francie a jednu do Polska.

Z Prahy do Paříže bude jezdit zatím dvě linky. Denní spoj bude bude odjíždět v 8:30 z Prahy, do Paříže dorazí přes Norimberk, Heidelberg či Remeš ve 22:30. Autobusy pojedou od čtvrtka do neděle, zpět od pátku do pondělí. Z Paříže odjíždí v 9:45. Pětkrát týdně také vyjedou do Paříže noční spoje FlixBusu, od středy do neděle vyrazí z Prahy ve 20:10 s příjezdem v 9:05 do Paříže, cestou ještě zastaví v Norimberku a Mannheimu. Opačným směrem se pak vydají každý týden od čtvrtka do pondělí ve 21:05 s příjezdem do Prahy v 9:55.

Ve čtvrtek firma otevře i linku z Prahy do francouzských Mét. Spoje vyjedou z hlavního města každý týden od čtvrtka do neděle v 9:50 s příjezdem do cílové stanice ve 22:10. Cestou je naplánována zastávka v Bayreuthu, Würzburgu, Kornwestheimu, Karlsruhe, Baden-Badenu a francouzském Štrasburku. Opačným směrem pak autobusy vyjedou od pátku do pondělí v 10:30 s příjezdem ve 22:50 do Prahy.

Od zítřka dopravce obnoví spojení Prahy s polským Krakovem. Od pátku do pondělí dopravce nabídne dva spoje z Prahy v 11:20 a ve 14:30 s příjezdem do Krakova v 19:40 a ve 23:30, ve čtvrtek pak vyjede spoj pouze v 11:20. Spoje v 11:20 z Prahy zastaví ještě v Brně, Olomouci a Ostravě, spoj ve 14:30 pak v Hradci Králové a Náchodě. Na cestu zpátky do Prahy autobusy vyjedou od pátku do neděle v 6:15 a 11:15 s příjezdem do Prahy v 15:15 a 19:25, v pondělí a úterý pak pouze v 11:15 a ve čtvrtek v 6:15 z Krakova.

FlixBus od příštího týdne obnoví i spojení z Ostravy do Chorvatska. Autobusy zastaví ještě v Olomouci a Brně, pojedou přímo na chorvatské pobřeží. Odjezdy autobusů jsou naplánovány od středy do neděle z Ostravy v 19:35, z Olomouce ve 20:50 a z Brna ve 21:55 s příjezdem do Splitu ve 12:30. Cestou dopravce zastaví v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku a Trogiru. Opačným směrem se pak autobusy vydají každý týden od čtvrtka do pondělí v 17:30 ze Splitu s příjezdem do Brna v 8:00, do Olomouce v 9:10 a do Ostravy v 10:25. Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, začíná na 749 Kč. Již od minulého týdne jezdí zelené autobusy dvakrát denně z Prahy do chorvatské Rijeky.

Nově dopravce také spojí Brno s maďarským Györem a Budapeští. Autobusy vyjedou každý den v 16:10 z Brna, příjezd do maďarského Györu je naplánován na 19:55 a do hlavního města Maďarska ve 21:25. Cestou autobusy ještě zastaví ve Vídni, ve Vídni na letišti a v Parndorfu. Směrem do České republiky pak autobusy vyjedou každý den v 8:10 s příjezdem ve 14:00 do Brna.

tagy
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
1gpaulo

Flixbus 1z nejhoršich firem vubec !! Zrušil bych tuhle divnou a podvodnou firmu!!Ten kdo snima jede se vystavuje riziku zpoždeni Ale i vlastniho života řidiči jezdi jako Prasata!! Z LINKOU Z PRAHY DO LONDINA NAS MALEM ŘIDIČ VŠECHNI ZABIL !!Neumi to Vubec jezdit 🕇☟💀💀💀takove bi mneli mit označeni Životu nebespečne!!!!!! NEJEZDETE SNIMA

Leoš Konečný

Určitě každej pojede Flixbusem do Chorvatska, když už tam jezdí žlutej vlak za 600 jo ve Flixu pracují velcí umělci. Ale tak co z jejich peněz to neteče

svojsin

Konečný: Gumdrop (dopravce pro Flix) tam teď jezdí s cca 6! busy na jeden odjezd.
Nejde o klasickou linku pokud vím, ale rozdíl oproti cestování s Flixem bude minimální.
I ty busy používají často stejný.
S celkovýho počtu lidí, kteří pojedou letos do Chorvatska, bude u vlaku Regiojetu kolik procent, víc než 10% ??

sharik

Milý Leoši, nejsem velkým zastáncem Flixbusu, ale žlutý má možná smysl pro oblast Istrie a Kvarneru, navíc za 600 Kč byly jízdenky 1) jen do Rijeky 2) v první dny prodeje (jedu s nimi do Rijeky a mám to za 590,- OW). Navazující autobusy do Dalmácie pak mají příjezdy na místo v odpoledních hodinách, např. do Zadru ve 13.15, to znamená po nějakých 18 hodinách z Brna (nejlevnějších několik jízdenek v každém spoji bylo na začátku nabízeno za zhruba 900,-). Většina lodí na okolní ostrovy vyplouvá mezi 10-12 hod. (na některé letos jen jednou denně). Flixem budu z Brna v… Číst vice »

Partneři


Czechtoll

pst
podcast