Autobusy Cestovní ruch

FlixBus na přelomu roku obnoví některé mezinárodní linky, navýší kapacitu až o polovinu

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Přes svátky obnoví FlixBus v Česku pět mezinárodních linek.

Společnost FlixBus začne po velké redukci související s druhou vlnou pandemie covid-19 opět navyšovat počty nabízeních spojů. Zatím ale jen dočasně kvůli vyšší poptávce na přelomu roku.

FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem. Více spojů přidá z Prahy do Brna, Liberce, Českého Krumlova, Mostu, Chebu a během víkendů také do Karlových Varů. Dočasně obnovit provoz chce FlixBus i na některých mezinárodních spojích. Během svátků tak bude možné cestovat přímým spojem z Prahy například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.

K navyšování spojů dochází poté, co dopravci přistoupili k redukci kapacit kvůli nízké poptávce během podzimních měsíců, kdy lidé vlivem vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru zůstávali doma.

Nejvíce spojů přidá FixBus mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde kapacitu přepravy zdvojnásobí. Mezi Prahou a Libercem bude jezdit šestkrát denně. Na stejnou frekvenci navýší i spoje mezi Prahou a Karlovými Vary během víkendových dní. K navýšení dojde také na trasách mezi Prahou a Chebem, Mostem, Chomutovem a Brnem.

Očekáváme, že mezi provozně nejrušnější dny bude patřit předvánoční víkend od 18. do 20. prosince a pak doba návratu, tedy 2. a 3. ledna,“ řekla mluvčí FlixBus Martina Čmielová. Pro tyto dny jsou kapacity FlixBusu posíleny nejvíce.

K obnově spojení dojde také v období od 17. prosince do 10. ledna u některých zahraničních linek. Půjde o linku z Prahy do Paříže, obnoví se také provoz mezi Berlínem, Prahou, Vídní, Mariborem a Záhřebem a z Vratislavi do Prahy. Od 17. 12. do 4. 1. bude FlixBus jezdit denně mezi Berlínem, Drážďany, Prahou a Vídní a od 17. 12. do 11. 1. s výjimkou 31. 12. také na trase mezi Krakovem, Katovicemi, Ostravou, Olomoucí, Brnem, Prahou a Mnichovem.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Plzeňský kraj

Perfektní přepravce, mám ho rád, konečně konkurent Babišovce Jančury, který chce vyřadit ČD apod ,ale když někdo jeho, už by se soudil, za mě Flixbus je dobrá společnost

Plzeňský kraj

*dopravce

noerf

Já myslím, že trh rozhoduje. A Regiojet jak v autobusech tak ve vlacích obvykle má velkou obsazenost a vydělává. Kdežto pro Flixbus v České repubice je a ještě několik let bude zisk pouhou fata morganou.
O stavu ČD rozhodnou v horizontu dvou desetiletí ETCS a povinné výběrové řízení v objednávkové dopravě, kdy buď razantně oseká náklady uspěje nebo se bude dál zachraňovat prodejem aktiv až ji nic nezbyde.

Cestující, teď ale doma

A kolik má tento dopravce nebo přepravce autobusů? Je jich více než 1? Když se kouknu na reference a zkušenosti cestujících, kteří potřebovali něco řešit, tak takhle si dobrou společnost nepředstavuji.

Dominik

FlixBus je to nejhorší, co tady funguje, nebo spíše nefunguje. Je to pseudo dopravce bez jediného vlastního autobusu, bez zájmu mít stabilní sít a jediné, co tu firmu ještě pohání, jsou investoři za zády. A tak, jak tam nejde vyřešit žádnou stížnost, tak stejně to dopadne až se jednoho dne zastaví. Jančura má firmu s logikou, služby dávají smysl a nezasekl to ani v době, kdy to ten zelenej autobus odstavil. Ale, kdo slyší na ceny jež nejsou ani na hranici nákladů za jízdenku, tomu ta zelená barva bude vždy imponovat. Kdo může, jejich autobusům se vyhne. Kdo je vzdělanější… Číst vice »

Dominik

A tady ještě ten jízdní řád na Praha – Český Krumlov. Jen pohled do negativních značek dává tušit, že to vyjede v pondělí, ve středu a pakt o zase nepojede. Vážně si myslíte, že tohle je dopravce? Připomíná mi to dopravce jako byl AZ Bus, AN Car, REBAG, KODISP a podobně., Ti vaky vyjeli jen aby zkusili vyzobat vánoční rozinky. Zákazník, když si tohle přečte si musí myslet jak často to pojede, pak ještě nepozorně koukne do jízdního řádu – pokud ho najde, tam to vypadá ještě nadějně, než se začte do poznámek. Protože v jejich JŘ je chaos, jdeš… Číst vice »

Leoš Konečný

To si teď děláte srandu nebo máte horečku?? Jen člověk zbavený smyslů může napsat, že Flixbus je dopravce a ještě dobrý. Chcete půjčit mokrý hadr, abyste se opláchl?

Le Kon

Prej dopravce, no to jsem se zasmál a podruhé jsem se zasmál že je konkurence Regiojetu, myslíte že parodie dvacet let pozadu je konkurencí?

Anonymus

Kdo může, vyhne se Flixbusu. U mě totální propadák. Do Čech se nehodí tenhle styl přepravy.

Honza

Stejne pak polovinu zrusi na den pred odjezdem kdyz se ne proda dost mist…
Za jizdenku do Brna v breznu ted jeste drzi tak penize a odmitaji je vracet jinak nez na poukazku.

Leos Konecny

Mel jste zustat verny ceskemu a kvalitnimu Regiojetu

Luke

„Kvalitnímu“. To určitě

Leoš Konečný

Ano kvalitnímu

Leoš Konečný

Proč mě 14 hlupáků zmínusovalo?

MartinS.

Protože to asi call centrum Flixbusu dostalo jako úkol 😉 Mají dost času, reklamace přece neřeší, ty nechávají vyhnít.

Le Kon

:))))))

Petr

Jestli jste platil kartou, tak jděte do banky požádat o chargeback. Vytiskněte si oznámení o zrušení spoje a zprávu, kde vás informují, že peníze vám nevrátí. Peníze budete mít do týdne zpátky na kartě.