LOT 3a leaderboard

FlixBus hledá další dopravce v Česku. Seškrtá část spojů, expanzi chystá na jaro

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus začala v Česku hledat nové autobusové dopravce, kteří pro ně budou jezdit hlavně na vnitrostátních linkách. Serveru Zdopravy.cz

Společnost FlixBus začala v Česku hledat nové autobusové dopravce, kteří pro ně budou jezdit hlavně na vnitrostátních linkách.

Serveru Zdopravy.cz to potvrdil šéf společností Umbrella a BlueBus Pavel Steiner. Ta je v Česku největším dopravcem pro FlixBus.

„FlixBus hledá nové české autobusové dopravce, kteří splňují přísná kritéria kvality a kteří s ním chtějí spolupracovat. Umbrella i BlueBus zůstanou na českých linkách zhruba s polovinou v současné době provozovaných autobusů,“ řekl Steiner. Jeho firmy se podle něj zaměří na expanzi FlixBusu ve Skandinávii.

Model FlixBusu je jiný, než na jaký jsou dopravci zvyklí zejména z provozu závazkové dopravy. FlixBus garantuje určitý počet kilometrů, který v minimální výši zaplatí a se kterým můžou dopravci kalkulovat náklady na pořízení autobusu a ostatní základní provozní náklady. Pak se částečně podílí dopravci na provozu linky i finančně, kdy se náklady a příjmy odvíjí podle její úspěšnosti.

FlixBus od prosince změní jízdní řád na všech vnitrostátních i na mezinárodních linkách. Steiner mluví o optimalizaci. „Znamená, že několik spojů ubude, některé pojedou jen v některé dni, optimalizují se jízdní časy. Je to zcela běžná praxe v celé síti FlixBus. Zcela jistě mohu však garantovat, že každý cestující si u nás najde spoj, který mu bude vyhovovat a že se mu od nás dostane kvalitní služby i péče,“ dodal Steiner. Větší expanzi chystá firma na jaro příštího roku.

Tagy FlixBus
1 komentář