LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

FlixBus expanduje v Polsku. Červené autobusy PolskiBus zmizí, přemalují je na zeleno

PolskiBus má ve flotile hlavně autobusy značky VahHool. Foto: PolskiBusPolskiBus má ve flotile hlavně autobusy značky VahHool. Foto: PolskiBus

Společnost FlixBus výrazně rozšíří svůj byznys za hranicemi. V pondělí oznámí spolupráci s největším polským dopravcem na vnitrostátních dálkových linkách,

Společnost FlixBus výrazně rozšíří svůj byznys za hranicemi. V pondělí oznámí spolupráci s největším polským dopravcem na vnitrostátních dálkových linkách, společnosti PolskiBus. V praxi by měly autobusy pod značkou PolskiBus zcela zmizet a přejít pod síť FlixBus.

O transakci informoval polský server InfoBus.Pl. Flixbus oficiálně zatím transakci nekomentuje, vše má oznámit v Polsku na tiskové konferenci v pondělí.

Za PolskiBus stojí skotský podnikatele Brian Souter, pod kterého patří například velká dopravní skupina Stagecoach. PolskiBus vyjel poprvé v roce 2011, zaujal především agresivní cenotvorbou, kdy řadu jízdenek nabízí za jeden zlotý. Znají ho i čeští zákazníci, má několik linek mezi polskými městy a Prahou.

PolskiBus patří k největším hráčům mezi dálkovými dopravci v Polsku, ve flotile má přes 100 autobusů, hlavně patrových VanHool. Červené autobusy čeká přemalování na zelenou korporátní barvu Flixbusu. Ten v Polsku už působí, ale zatím hlavně u mezinárodních linek.

Akvizice zavedených dopravců je pro Flixbus jistou cestou, jak rozšířit svůj byznys. V Česku jednal s RegioJetem, nakonec se ale nedohodli a oba dopravci teď válčí o cestující.

Tagy FlixBus PolskiBus
9 komentářů