cargo

FlixBus a Leo Express oprašují po půl roce spolupráci při prodejích jízdenek

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Dopravní společnosti FlixBus a Leo Express se po několika měsících vracejí k modelu vzájemného prodeje jízdenek. V nadcházejících dnech propojí

Dopravní společnosti FlixBus a Leo Express se po několika měsících vracejí k modelu vzájemného prodeje jízdenek. V nadcházejících dnech propojí své prodejní systémy, na stránkách FlixBusu si tak cestující budou moci koupit jízdenky například na vlak z Ostravy do Prahy, na stránkách Leo Express zase autobusové jízdenky například na linku mezi Prahou a Brnem.

Do „integrace“ se zapojí vnitrostátní vlaky Leo Expressu a sedm českých a slovenských linek FlixBusu. V propojeném systému budou zatím dostupná autobusová a vlaková spojení pro jarní jízdní řád, tedy zhruba do konce května. „Díky integraci vlaků do naší sítě můžeme zákazníkům nabídnout více spojení a usnadnit jim cestování nejen v rámci České republiky,“ uvedl ředitel FlixBusu pro ČR a Slovensko Pavel Prouza.

Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express

Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express

Obě firmy si přitom prodejní spolupráci už vyzkoušely. Vzájemně si prodávaly jízdenky od ledna 2016 do loňského srpna, tedy v době, než FlixBus expandoval na tuzemské vnitrostátní linky. Loni v létě ale spolupráci ukončily, důvody nezveřejnily.

Firmy spolupracují i na projektu Locomore, kdy loni v srpnu oživily železniční spojení této společnosti mezi Berlínem a Stuttgartem.

 

Tagy FlixBus jízdenky LEO Express
Žádné komentáře