Finská dcera Škody získala velký kontrakt na 65 tramvají pro Tampere

Vizualizace nové tramvaje ForCity Smart Artic pro Tampere. Foto: Škoda TransportationVizualizace nové tramvaje ForCity Smart Artic pro Tampere. Foto: Škoda Transportation

Škodě Transportation se začíná čím dál více vyplácet nákup finské společnosti Transtech Oy. Firma získala kontrakt na dodávku až 65

Škodě Transportation se začíná čím dál více vyplácet nákup finské společnosti Transtech Oy. Firma získala kontrakt na dodávku až 65 nových tramvají pro finské město Tampere.

Transtech má zatím jistou zakázku na 19 nových tramvají, na zbývajících až 46 vozidel má třetí největší finské město Tampere tři opce. Jde o tramvaje ForCity Smart Artic, součástí kontraktu v hodnotě 2,7 miliardy korun je i plný servis.

Nová zakázka potvrzuje, že se nám ve Finsku daří,“ řekl Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.. Na konci letošního srpna například finské státní dráhy VR využily opci na dalších dvacet dvoupodlažních osobních vozů, Transtech získal další opci na dvacet tramvají  pro Helsinki a zároveň podepsal dohodu  o záměru dodat 29 tramvají pro novou linku “Raide-Jokeri“ spojující Helsinky a Espoo.  „Potvrzuje se, že akvizice společnosti Transtech skvěle zapadla do naší strategie zvyšování tržního podílu na západních trzích,  dodal Ignačák.

Pro Škodu jde během týdne o druhou zakázku na tramvaje, minulý týden oznámila vítězství tendru v Sofii.

Ve Finsku jezdí už podobné tramvaje v Helsinkách, zatím jich jezdí 33 z objednaných 89 kusů.

Pro Tampere jsme zvolili moderní, prověřené technické řešení vhodné pro tvrdé arktické podmínky v kombinaci s atraktivními komerčními podmínkami. Vozidlo pro Tampere vychází z ověřených řešení, která jsme získali při vývoji vozidel pro hlavní město Helsinky. Za loňský a letošní rok jsme jen ve Finsku získali kontrakty za zhruba deset miliard korun, což nám umožnilo firmu stabilizovat a koncentrovat se na další exportní zakázky,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident Škoda Transportation a předseda představenstva Transtech Oy.

Obousměrná tříčlánková tramvaj ForCity Smart Artic Tampere má rozchod 1 435 mm, je plně nízkopodlažní a pojme 264 cestujících.

Společnost Transtech je největší výrobce kolejových vozidel ve Skandinávii. Firma byla založena roku 1985. Mezi její hlavní produkty patří dvoupodlažní elektrické vagony (provozované jako PushPull soupravy), tramvaje a strojírenské výrobky. V současnosti zaměstnává přibližně 500 lidí. Kromě tramvají patří mezi klíčové zakázky firmy především dodávka dvoupatrových tlakotěsných vagónů pro státní finské železnice (VR Limited), které jsou určeny pro rychlost 200 km/h.

Tagy Škoda Transportation Tampere Transtech
Žádné komentáře