egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě Metro Tramvaje

Fiasko s výběrem nových manažerů DPP. Tulák po měsíci musel skončit

Autobusy DPP, ilustrační foto. Pramen: DPP
Autobusy DPP, ilustrační foto. Pramen: DPP

Měsíc po volbě nových členů představenstva Dopravního podniku hl. města Prahy musí dozorčí rada hledat opět nového manažera. Na svůj post má rezignovat člen představenstva Filip Tulák. Stalo se tak poté, co se objevily informace o jeho působení na DPP v minulosti.

Konec Tuláka oznámil na twitteru primátor Zdeněk Hřib. Hlídáme, aby městské firmy vedli bezúhonní lidé s dostatečnou odborností. Jsem rád, že z DPP nakonec rezignoval Filip Tulák. Byli jsme od počátku proti jeho jmenování a opakovaně upozorňovali na jeho nepřijatelnost koaliční partnery,“ uvedl Hřib.

Primátor zveřejnil svůj tweet v době, kdy ale Tulák ještě nerezignoval. „Víme o tomto vyjádření, ale v tuto chvíli ještě pan Tulák rezignaci nepodal,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková v 18 hodin. Podle všeho má ale k „dobrovolnému odchodu“ dojít každou chvíli. Agentura ČTK uvedla, že ji rezignaci oznámil sám Tulák.

„Já mám svědomí čisté a pokud koalice usoudí, že chce na mém místě někoho jiného, budu rozhodnutí respektovat. Chápu, že úklid po předchozím vedení někoho děsí, mě ne. Já mám zájem pokračovat a z anonymu strach nemám,“ uvedl Tulák pro ČTK

Tuláka do představenstva navrhly Spojené síly pro Prahu, stejně jako Jana Šurovského. Ten zatím v představenstvu zůstává. Tulákův konec nastal krátce poté, co začal po Praze  DPP kolovat dopis o jeho minulosti na DPP.  V něm se píše hlavně o tom, jak rozděloval zakázky nebo prosazoval svoji společnost Integoo integrated solutions. Tulák by loni z DPP vyhozen, aby se vrátil na konci roku s novou pražskou vládou až do představenstva.

 

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Spíše asi smlouvě – nebo ne?

DPDP

Tak ono se stačí podívat na jeho C. V. na síti LinkedIn a je jasno. Práce pro Viamont a exministra Aleše Řebíčka, a to se teprve rozjizděl… 🙂

P. K.

Šurovského jeho minulost taky doběhne.

CisteDPP

Nevite jestli uz trestni stihani Surovskeho zacalo? Nebo to bylo odlozeno?

Radek

Za co?

Jackub

Opravdu fiasko! To je ten nový, svěží vítr na magistrátu… 😀

železničář v důchodu

V textu je ovšem jen jakási neurčitá zmínka o nějakém dopisu, který ale není citován: jakou máme jistotu, že autor textu nevybral z toho údajného dopisu účelově jen něco a bez kontextu s ostatním jeho obsahem, když se o něm se dovídáme v podstatě jen to, že jej údajně někdy někdo napsal, a navíc si ani nemůžeme nikde nijak ověřit, jaká je skutečná pravda?

Filip Tulak

Dobrý den, ověřit si lze to, že tehdejší GŘ měl takovou radost, že se mě podaří odvolat, že v usnesení představenstva mě odvolává z funkce, kterou jsem nikdy neměl a z řízení odboru, který jsem nikdy nevedl. Odešel jsem dohodou a nečekal jsem dalších 14 dní na vytváření zástupných důvodů.
Nerezignoval jsem, nýbrž nabídnul jsem funkci k dispozici a podvolím se rozhodnutím rady.
Pokud máte zájem, tak Vám dám i jiné informace než z bulváru.

DPDP

Pokud je anonym podepsaný zaměstanci DP a odboráři tak to není úplně anonym. 😉
Doufám že někdo bude mít koule – např. senátor Láska a jestli byl spáchán trestný čin v podobě malé domů ( člen vedení si nemůže přihrávat zakázky z podniku kde pracuje nebo pracoval) tak bude vše vyšetřeno a viníci potrestáni.

Tady je 30 let po revoluci a pořád se někteří lidé myslí že jim to projde .

Místo aby lezli kanálama, tak se ještě bijí do prsou a říkají „to je kampaň“ ,nebo „to je lež“

Bohužel v tom je demokracie dost často slepá ;-(