Parní víkend v ČD Muzeu v Lužné

Letošní největší setkání parních lokomotiv v muzeu v Lužné je tady! Nechte projednou vaše plechové miláčky doma a přijeďte k nám historickými vlaky z Prahy, Kladna i Rakovníka, nebo se svezte jedním z mnoha parních vlaků do okolí muzea.
Přijeďte druhý květnový víkend do Lužné u Rakovníka, kde se v železničním muzeu koná tradiční akce spojená s nostalgickými zážitky na kolejích.
Naše muzeum přivítá desítku provozních parních lokomotiv, namátkou můžeme zmínit tu nejstarší, maličkou – přezdívanou Kafemlejnek (letos oslavuje již 125 let od vyrobení!) a těšit se můžete i na další stroje – představí se například domácí Všudybylka či Heligon, dále např. Čtyřkolák, Béeska Výtopny Zlíchov a z dalekého podhůří Tater přijede i Papoušek!
Jízdní řády zvláštních vlaků a další informace najdete na www.cdnostalgie.cz nebo na www.facebook.com/cdnostalgie.

Po oba dny můžete shlédnout komentovanou přehlídku lokomotiv na točně, ta se uskuteční vždy v 11:15 a 14:15.

Pro fajnšmekry jsme připravili i oblíbené večerní fotografování lokomotiv kolem točny (za zvýšené vstupné), jenž proběhne pouze v sobotu a to v čase 20:30 – 22:30.

Samozřejmostí muzea je velké modelové kolejiště, expozice zabezpečovacích zařízení, stylové občerstvení v historickém jídelním voze a na nově rozšířeném úzkorozchodném okruhu vás čekají jízdy úzkokolejné – jak jinak než parní – lokomotivy.

V hale oprav se můžete přesvědčit, jak probíhají opravy parních lokomotiv. Vstup do ní je možný pouze s průvodcem.

Využijte také možnost komentované prohlídky, během níž navštívíte i český klenot mezi vozy, Salónní vůz prezidenta T. G. Masaryka či Požární vlak Správy železnic.

Internetová stránka akce