Eurowings chystají v Praze další expanzi, od podzimu přidají čtyři nové linky

Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha

Dopravce chystá lety zejména k moři, bude létat do Egypta.

Necelý rok po oznámení otevření nové báze německé letecké společnosti Eurowings na pražském letišti se dceřiná společnost skupiny Lufthansa Group chystá v Praze na další růst. Od konce října, tedy od začátku zimního letového řádu, přidá spojení do čtyř dalších destinací. Konkrétně půjde o linky do egyptské Hurghady a Marsa Alam, na Madeiru a také do Osla.

Spoje do obou egyptských destinací budou v provozu jedenkrát týdně, vždy v sobotu. Na Madeiru se bude létat dvakrát týdně, a to vždy ve středu a neděli. Do Osla plánují Eurowings létat hned čtyřikrát týdně, konkrétně v pondělí, středu, pátek a neděli. Letenky jsou již v prodeji na stránkách přepravce, nicméně ceny se ještě pravděpodobně z důvodů příprav drží vysoko a lze očekávat jejich pokles.

Na linkách do Egypta může dopravce těžit z vysoké oblíbenosti destinace u českých turistů. Doplňovat se bude se Smartwings, se kterým již nyní na některých trasách sdílí tzv. codeshare. Český dopravce tam ovšem v zimě létá pouze formou charterových letů, cestující tak musí využít služeb cestovních kanceláří, stejně jako při letech na Madeiru, kam sice Smartwings na letní letový řád stejně jako do Egypta letenky prodává, ovšem v zimě je zatím obsazenost pouze na cestovních kancelářích. Prahu s Hurghadou spojuje ještě Air Cairo.

Do hlavního města Norska se cestující dostanou s Norwegian Air Shuttle a aerolinkou Flyr. Ta však ještě před expanzí Eurowings Prahu opustí. Vrátit se má také SAS, letenky ale zatím prodávat nezačala.

Vojtěch Očadlý

Tagy Eurowings letiště praha PRG-FNC PRG-HRG PRG-OSL PRG-RMF
40 komentářů