Emirates přidají druhý let v Praze, nasadí na něj 777-300ER

Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Foto: EmiratesBoeing 777-300ER společnosti Emirates. Foto: Emirates

Letecká společnost Emirates dnes potvrdila, že od 1. července bude mezi Prahou a Dubají létat dvakrát denně. K dosavadnímu spoji

Letecká společnost Emirates dnes potvrdila, že od 1. července bude mezi Prahou a Dubají létat dvakrát denně. K dosavadnímu spoji obsluhovaném Airbusem A380 přidá ještě druhý spoj, na který nasadí Boeing 777-300ER s kapacitou 360 cestujících. Ročně tak navýší kapacitu o 262 tisíc míst.

Let EK138 poletí z Prahy ve 21:35 a v Dubaji přistane v 5:30 následujícího dne, kde budou mít cestující možnost strávit den v Dubaji a využít možnosti, které město nabízí. Zpáteční let EK137 poletí z Dubaje v 15:30 a do Prahy přiletí v 19:55.

Druhý let zlepší spojení Prahy s dalšími destinacemi v síti Emirates – Ho Či Minovo město ve Vietnamu, Phuket v Thajsku, Yangon v Myanmaru, Guangzhou v Číně a Phnom Penh v Kambodži. Africké destinace Durban, Dar-Es-Salaam, Harare, Lusaka, Entebbe a Nairobi, stejně tak Auckland a Christchurch na Novém Zélandu a Brisbane v Austrálii budou dostupnější.

Určitě neexistuje lepší způsob, jak oslavit osmileté výročí trasy Praha-Dubaj, než uvedením dalšího letu,“ řekl Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. „Od startu našeho prvního letu na této trase se setkáváme s neustále rostoucí poptávkou, která demonstruje, že Češi oceňují cestovní zážitky s Emirates. Jsem si jistý, že další možnosti plynoucí z přidání druhého letu se na trhu setkají s úspěchem,“ dodal.

Boeing 777-300ER bude létat v konfiguraci s osmi místy v první třídě s privátními kabinami, 42 sedačkami v byznysu a 310 místy v ekonomické třídě.

Nový let doplňuje již existující linku EK139 provozovanou letounem Emirates A380, která denně odlétá z Dubaje v 8:35 a přistává v Praze v 13:00, následně odlétá z Prahy jako EK140 v 15:55 a přistává v Dubaji v 23:50.

Kvůli nové lince změní svůj letový řád i flydubai, který s Emirates sdílí kódy letů. Dosud z Prahy létá ve 21.50, ten už dříve změní letový řád tak, že bude létat z Prahy v 8.40. Mezi Prahou a Dubají operují ještě lety SmartWings. Dubaj je dlouhodobě mezi pěticí destinací, kam se z Prahy létá nejvíce, i díky velkému zájmu českých turistů.

Nasazení druhého letadla může přilákat ke změně typu letadla i Qatar Airways, největšího rivala Emirates z oblasti Perského zálivu. Podle zdrojů deníku Zdopravy.cz Katarci zvažují nasazení většího typu s ohledem na krok Emirates.

Tagy dubaj emirates letiště praha
9 komentářů