Letecké společnosti Letectví

Emirates obnoví druhou linku z Prahy na 5 měsíců, pak se vrátí k jednomu letu denně

A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates
A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates

Letecká společnost Emirates nepřistoupí letos k celoročnímu provozu druhé linky do Prahy. Druhý pár spojů vrátí firma jen na pět měsíců od června do konce října, pak bude létat opět jednou denně.

Ukazují to data z rezervačního systému na příští zimní letový řád, které firma na dotaz Zdopravy.cz potvrdila. „Pro zimní období od 27. října 2019 bude společnost Emirates provozovat mezi Dubají a Prahou (EK139/EK140) jeden let denně,“ uvedly Emirates v odpovědi.

Emirates zavedly druhý pár letů loni v červenci, od 6. listopadu ho ale zrušily. Zároveň ale společnost oznámila, že na konci května dojde k jeho obnovení, nemluvila ale o tom, na jak dlouho. „Tyto sezónní a provozní letové úpravy zajišťují, aby naše kapacita co nejlépe odpovídala požadavkům zákazníků v naší globální síti. Cestující, kterých se tyto změny týkají, budou přeloženi na alternativní lety. Dalším cestujícím doporučujeme obrátit se na cestovní kancelář či místo, kde si letenku rezervovali,“ uvedla firma v odpovědi.

Dubajské letiště čeká od 16. dubna do 30. května velké provozní omezení kvůli modernizaci ranveje. Kvůli tomu celkově firma ve své síti ruší čtvrtinu letů. Prahy se omezení zásadně nedotkne, zůstane u jednoho letu denně. Oproti původním plánům nezavede firma v pátek druhou frekvenci, současně ale nenasadí na část spojů Boeingy 777, ale všechny lety obslouží A380. Dochází ale k posunu času odletů v některé dny.

Od 31. května do 26. října 2019 bude společnost Emirates létat do Prahy dvakrát denně. Cestující mají také možnost cestovat s leteckou společností flydubai, s níž mají Emirates codeshareované lety.

Do Dubaje létají kromě Emirates a flydubai ještě Smartwings, ty mají poslední let naplánovaný na 17. dubna, dál už ne. Na trase do Spojených arabských emirátů panuje velká konkurence, od prosince létá do nedalekého Šardžá ještě Air Arabia.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

Mám letenku na 22.4.2019 v 15:30 z DXB do Prahy EK 137 a spoj zůstává potvrzen, za to EK 139 ten den letět nemá… To asi bude tou opravou runwaye…

Jen tak

Ano, je to napsano i v clanku, ze to je opravou runwaye 🙂

Prngr

Vždy jsem s nimi letěl jen v zimě – na dovolenou, takže bych podle sebe tipoval dvě rotace v zimě.
Asi je větší provoz do ČR v létě …..

Martin Hájek

Máte pravdu, EK bych tipoval kvůli letům za teplem spíše na zimu.

Jen tak

Nesmíte na tu linku koukat jen jako na linku „čr -> svět“. Neznám čísla, nevím, jestli jsou někde k dispozici, ale takovýhle provoz asi nebude ten zásadní (jinak by opravdu lítali v zimě).

Nejspíš velkou část provozu dělá incoming do čr … a ten bude spíš v létě.

Miroslav

Hm, dokud opet nepovoli minimalne 20 kilovy zavazadlo v cene letenky, tak si muzou i druhou prazskou rotaci strcit nekam.

Jen tak

souvislost?

koukam, ze expertů jak na novinkach, je tady cim dal vic .)

Miroslav

prvne si overte fakta, Josefe Spejble z novinek

Jen tak

Fakta o čem?

Jen tak

mimochodem, v cene letenky mas 25 k bagl.

Miroslav

od 9.2.2019 bude v cene letenky s udajne nejnizsim tarifem jiz jen 15kg zavazadlo

Jen tak

Budou tři tarify… jeden s 15 ti kilovym, jeden s 25 kilovym a jeden s jeste vic.

koukej na to optikou „v cene letenky je 25 kilovej bagl, a pokud mas min, jak 15 kilo, tak mas slevu

DPDP

Pánové fakt sebou taháte 25 kg kufr? I když máte malé dítě tak by jste se měli do 15 kg vejít.
I když letím s ploutvemi a brýlemi tak se vejdu do kabinového zavazadla 🙂

Ondra

No to netuším jak se do toho vejdete – kufr 4-5 kg prázdný, i když jsem se hodně snažil tak 24 kg na 14 dni a druhy kufr s dítětem 28

Miroslav

Neni problem naplnit i 30 kilovy. Pokud letite do vice destinaci po JV Asii a Novy Zeland na mesic.

lsd

Co to sebou vozíte? Já jsem strávil v JV Asii několik měsíců s batohem 40 litrů. I pro potápko v Indonésii mi stačilo 20 kilo. Můj kufr 110 litrů váží necelá 4 kg.

mikiqex

Nevím, jak to přesně bude, ale třeba 21. května 2019 jsou dle rezervačního systému Emirates do Prahy na oba lety (EK 137/138 i EK 139/140) nasazeny A380. Loni večerní rotaci obsluhoval vždy Boeing 777.

Jen tak

zatím bordel v datech. EK137/EK138 uz ma i availability (A380), nicméně 139 a 140 je sice sice v letaku, ale zatim neni prodejny – není tam zaplanovany typ letadla, a není zadny inventory.

takze kdo vi, co tam bude.

Lukáš

21MAY je obsluhovaná jediná linkam tedy na EK138 je nasazena A388, stejná situace je každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek, kdy je EK 138 večerní v 21:55 obsluhována A388