egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Emirates mají nové „multikulti“ letadlo, má být symbolem roku tolerance

Airbus A380 společnosti Emirates ve speciálním designu pro rok tolerance. Foto: Emirates
Airbus A380 společnosti Emirates ve speciálním designu pro rok tolerance. Foto: Emirates

Společnost Emirates představila nový nátěr na svých letadlech  A380. Má oslavovat diverzitu a multikulturní komunitu Spojených arabských emirátů.

Letoun se speciálním polepem registrace A6-EVB měl dnes premiéru při speciálním letu kolem Spojených arabských emirátů, při kterém chtěla letecká společnost dostat na palubu cestující co nejvíce národností. Průběh letu je možné sledovat na Flightradar24.com.

Designu letounu „Rok tolerance“ dominuje vyobrazení lidí z různých kultur a prostředí držících se za ruce, kteří tak předávají poselství solidarity a multikulturalismu. Barevné ilustrace zdobí obě strany letadla, které po své páteční premiéře odstartuje misi po více než padesáti destinacích Emirates. Kdy se objeví v Praze zatím není jasné.

Emirates jsou samy příkladem multikulturní společnosti, zaměstnávají lidi 160 různých národností, na každém letu je podle statistik dopravce v průměru 50 různých národností.

tagy
44 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sojka Petr

Kvalita služeb od Emirates velmi upadá. Představa, že bych měl skončit u SW mě děsí. Proto s Emirates už nelétám. Letecká společnost EMIRATES diskriminuje těžce postižené cestující. Jsem zdravotně postižený a potřebuji speciální pomůcky potřebné pro každodenní život (stomické pomůcky, nemohu bez nich existovat, hygiena apod.) Emirátes odmítli dopravu těchto pomůcek zdarma a chtěli si účtovat 540 EUR za 10 kg nadváhy. Způsobili mě jak fyzické, tak duševní problémy. Bývalá nejlepší letecká společnost na světě se chová takto k těžce tělesně postiženým osobám. Možná je to jen omyl jedince, který sedí na špatném místě. Ředitel Emirates pro Českou republiku Bořivoj… Číst vice »

Tom

Myslím, že s tím „multikulti“ přišlo jako první letiště v Dubaji. Ale ono to je de facto jedno, zda Dubaj International Airport nebo Emirates…

https://twitter.com/DubaiAirports/status/1195588871653875713?s=19

Mimochodem vidím, že někdo používá stejný nick „Tom“ jako já…

G700

Myšlenka zajímavá, ale moc jim to nevěřím. Třeba v Dubaji jsem byl osobně několikrát, ať už na den, kvůli práci, nebo na prodloužený víkend. Islám tam má pro cizince velmi, velmi volná pravidla oproti jiným zemím, ale podle mého názoru, tu volnost pro cizince/turisty kontrují doma. Přijde mi to lehce pokrytecké. Zvlášť, když od nich utíkají ženy, aby mohly žádat v zahraničí o azyl.

Tom

Vzhledem k tomu že jsem tento rok letěl minimálně 10x s Emirates pokaždé přes Dubai neviděl jsem tento multikulti shit ani na jednou z 50letadel

Tom

To je asi proto že jsem si nevšiml data pod nadpisem. A když jsem četl “Rok tolerance” domníval jsem se že je to starý článek, moje chyba. No nic za 12 dni s nimi letím znovu tak uvidím.

Petr

Se chlubit jak pitomec jak pořád lítáš.koho to zajima

Tom

Já se tím nechlubím, je to součást mojí práce. Nemůžu za to že ty sedíš na zadku.

Nekdo

tak snad až Vás povýší, tak nebudete muset létat jako vzteklý.

Jen tak

nerad to říkam, ale krom toho, ze neumite cesky, take mate problem s pochopenim i formaci 🙂

– “vzhledem” v te vete vubec nedava smysl (bacha na cizi termity, aby to neskoncilo blbe)

– jento novy design, tak jste ho tezko mohl videt

Tom

To říká někdo kdo nepoužívá diakritiku, píše “jento a termity” takže bych radši mlčel o češtině 😂

Jen tak

a kdyz dojdou argumenty, vytahne se diakritika 😀

Tom

Ty jsi ten kdo začal mluvit o češtině 😂 a jaké že to máš argumenty Ty? Krom toho že jsi opsal slovo “vzhledem” 😂😂

Nicky

No vzhledem k místním poměrům, kdy šejkovi utekla manželka i s dětmi do Londýna kde žádá o rozvod a dcery drží po neúspěšném pokusu o útěk v domácím vězení asi polep na letadle stačit nebude.

Jiří Kocurek

Nevidím tam indiána s čerokézským čírem na hlavě.

Zdeněk

Tak tohle je hodně trapná propaganda multikulturalismu. Tedy přesně řečeno: multikulturalismu po arabsku, kdy všichni musí dodržovat islámská pravidla, nebo aspoň většinu z nich. S naším, potažmo evropským bezbřehým multikulturalismem, kdy zde muslimové nejen vymrzují s halal jídlem, ale dožadují se i mešit, modliteb pětkrát denně, a staví své středověké zákony šaría nad zákony hostitelských zemí, to nesnese srovnání. Ale toto je diskuze o dopravě, takže stačí tomuto tématu věnovat jen letmý pohled a nerozplývat se nadšením nad mírou údajné arabské tolerance a multikulturalismu.

TGm

Hezký nápad, vyzkoušeli si kolik postaviček se vejde na tak velké letadlo z obou stran, aby se dopočítali, zda se jim na něj vejdou všichni členové královské familie, což bude trvalý design, až rok tolerance skončí.

Poctivý slušný občan

My Češi máme o sobě mínění, že jsme tolerantní. Setkal jsem se ale s řadou lidí ze zahraničí, kteří po příjezdu do ČR byli velmi nemile překvapeni, jak jsme nesnášenliví. Cikáni, gayové, muslimové, katolíci, evangelíci, jehovisti, židé, politici, podnikatelé, učitelé, lékaři, sousedi, šprti, houmlesáci, američani, rusové, indové, černoši, asiati, slováci, poláci, němci, pošťáci, poslíčci s pizzou, řidiči mhd, řidiči kamionů, úspěšní lidé, lidé v nouzi, válečné oběti, sirotci, postižení, lidé v ústavech … dalo by se říct, že nesnášíme kompletně úplně všechny, a nesnášíme i sebe. Lidé, kteří v Emirátech nikdy nebyli, nás tady zásobují svými domněnkami, jak se tam… Číst vice »

tuKabel

A Vy jste konkrétně v arabských zemích byl? Já ano, a je to katastrofa přesně jak se popisuje. Vše co mají a znají poříili za ropu, sami nic neumí, nic nevědí, uvažováním ustrnuli v době bitev o Jeruzalém. Tzn. dávat je do souvislosti s tolerancí je přinejmenším úsměvné

Petr Petr

Češi jsou přátelští a tolerantní, ale také zdravě podezřívaví, umí se ohnout jako proutek, když je potřeba, aby vám následně dali přes papuli, pokud se tlak uvolní. Tak trochu usměvavé bestie, ale máme to v genech. 🙂

Dalibor

No já byl v Kuvajtu. Jednou. Pracovně. Stačilo mi. Extrémně bohatá zemně plná extrémne chudejch přistěhovalců z jinejch zení kteří jsou v podstatě otroky. Absolutní zákaz alkoholu, brutální tresty pokud ho někde nejdou. špinavé pláže plné bordelu, luxusní privátní pláže se vším všudy. Žádná MHD jen taxíky. Všude dost špinavo, s úklidem to zřetelně nepřehánějí. Všichni jezdí jak blázni. 35000,- měsíčně nájem za dvoupokoják mizerné kvality. Studená voda teče teplá. Teplká voda je ultrahorká. To co tam teče za vodi je poloslaný a nepitý. Kuvajťana poznáš tak že chodí „v noční lošili“ až na zem, pokud je chlap oblečenej jinak,… Číst vice »

MildaIV

Tak jsem se nad sebou zamyslel a zjistil, že jsem strašně rád za to, že žiju v zemi, kde se nemusím bát teroristických útokú. A jestli jediná věc potřebná pro udržení tohoto stavu je netolerance lidí, kteří nemají respekt k naší kultuře, sami šíří středověké nasilnické ideologie, pak nemám nejmenší problém být tím, co vy a vám podobní označujete za netolerantní.

Y.K.

Problém vámi popisované a adorované netolerance je v tom, že je založená na předsudcích a obvykle se zcela mýlí v odhadech a cílech pozornosti. Problém jsou vyhranění pomatenci jakéhokoliv vyznání (viz Okamura fans u nás), ne nějaké specifická skupina. Váš postoj ve skutečnosti nic neřeší. Je to typ pštros strká hlavu do písku (svět je starý, nepropojený, nikam se necestuje, kutury jsou nepomíchané, když se budu tvářit kysele a nepřátelsky, nechají mě všichni v klidu bokem všeho).

Sitgestravel

Nevidim tam zadnou transgender osobu and 60. pohlavi. Ani zadni gayove.

Jen tak

Tohle se mi libi 🙂

cert vem Emirates, cert vem jejich politiciky system, cert vem jakou maj livery…

ale ten zpusob, jakym vytrolili priznivce okamurovcu a jim podobnych (podle diskuse to vypada, ze se jim to povedlo)… davam 10 bodu z 10 🙂

Dáda

asi su nějak tupej, je pátek, únava vrcholí ale absolutne nerozumím obsahu vašeho sdělelní.

Jen tak

to je vas problem 🙂

Jan

Je naprosto fascinujici, jak vsechny diktatorske rezimy predstiraji spravne hodnoty. V Rusku predstiraji volby a demokracii, i kdyz je to podvod a chteji vladu jednoho cloveka a par lidi kolem nej. V Emiratech zase multikulturni respekt, i kdyz sami respektujou jen ty, co pro ne pracuji jak otroci a zadna prava navic jim nepriznaji.

Pokud je teda spravna hodnota nesnasenlivost, pripadne (pravni a kulturni) nadrazenost jisteho naroda nebo rasy, pripadne totalitni vlada, proc se to boji otevrene priznat? Ze by proto, ze ve skrytu duse stejne vedi, ze to ty spravne hodnoty nejsou?

Praguerunner

Hezky zvolené číslo letu 😊 EK2019

Dáda

Je to jasná diskriminace. Nenašl jsem tam otrodoxního Žida, ani Valacha, ani Skota… Já bych proti tomuto protestoval nejlépe na půdě OSN. TVL – jejich starosti bych chtěl mít…

eLKá

Ano, chybí mi tam židovská žena z Judeje nebo Samaří. A první let měl mít mezipřistání na TLV. Takto jde jen o prázdné marketingové gesto, nic víc.

Petr Petr

Tak od Spojených arabských emirátů je to docela výsměch. Od země, kde ženy nemají téměř žádná práva podobně jako nemají skoro žádná práva zahraniční pracovníci.
Nicméně diverzita je vidět na firmách jako Boeing a Intel, kdy v rámci diverzity najmou raději negramotnou černošku než bílého heterosexuálního zkušeného vývojáře, aby splnili kvóty. Černoška je nejlepší – žena za bod a minorita za další bod.

Zapa

Myslíte, že za současné problémy Boeingu můžou negramotné černošky?

Petr Petr

Negramotné černošky za nic nemůžou, ale vedení ano. Když ostatní zaměstnanci vidí výsledky těchto rasově vyvolených zaměstnanců, tak klesá ochota pro firmu dělat něco navíc. Zaměstnanci, kteří nejsou rasově vyvolení, nemají nadšení do práce a jsou přetížení. Dalším problém je outsourcing do Indie. Každý, kdo pracuje v IT zná kvalitu indické práce.
Video Boeingu o diverzitě:
https://www.youtube.com/watch?v=AosiFvIzZMA

Sitgestravel

Ne, mohou za ne plne gramotni bili nenasytni muzi.

Dáda

C je správně!!
vyprala v biomatu!
https://youtu.be/DPcfQJCwrrA?t=9

Petr Petr

Když vyprat, tak jedině s pracím prostředek Ariec:
https://www.youtube.com/watch?v=w-CoSxat0Cs&t=175s

Petr Petr

Za všechny špatnosti světa přece může bílí heterosexuální muž.

Vít Jůza

Oproti Saúdské Arábii jsou naprosto zlatí a tolerantní!

Jackub

Příslovečný jednooký mezi slepými…

Jan

Tohle se da od blizkovychodni letecke spolecnosti neprimo vlastnene statem povazovat za trolling, nebo minimalne velmi pruhledne marketingove gesto…

Nekdo

no ja se spis divim, ze temito polostatnimi aerolinkami z blizkeho vychodu, ktere jsou taky temi staty neprimo dotovane, lide tak ochotne letaji. pro mne je to jasne a jednoznacne NO GO a taky to zohlednuji u kazdeho nakupu letenky, at uz na sluzebni cestu nebo soukrome a podle toho jim svoji (nebo firemni) penezenkou davam najevo, co si o nich myslim…

Toho casu v Africe

Zdravim,

Tomuto postoji nerozumim – je mi jedno kdo.je vlastni, dulezite pro mne je, jak z toho vyjdu ja jako cestujici/spotrebitel. Bohuzel, kvalita sluzeb evropskych leteckych spolecnosti je hodne pod urovni techto firem, jak na palube, tak na letisti.

Ketchup1970

No jestli si kolega mysli , že hlasovat se dá peněženkou , má pravdu. Třeba podobně funguje run na banku. Taky společný úmysl přivede banku do nesnází. A kdyby 10milionu zákazníků , tedy jenom 7 protože třicet procent podporuje AB, nekupovalo zboží z továren Penam a podobných, udělali by pro jeho zánik dost. Ale jednotlivec nemůže nic musí jich být víc . Pouze se chová v souladu se svým svědomím .