egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Emirates láká lidi do letadel pojistkou na náklady léčby koronaviru i 100 eury za den karantény

Odstavená letadla v Dubaji. Foto: Emirates
Odstavená letadla v Dubaji. Foto: Emirates

S netradičním způsobem, jak nalákat zpět lidi do letadel, přišla letecká společnost Emirates. Všem cestujícím nově nabízí, že jim uhradí všechny náklady spojené s léčbou koronaviru, pokud se nakazí během svého pobytu v zahraničí.

Nabídku oznámil šéf Emirates šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum na Twitteru. Firma slibuje cestujícím úhradu nákladů v hodnotě až 150 tisíc euro za léčbu a 100 euro na den za nařízenou karanténu.

Nabídka platí zatím do 31. října, je zcela zdarma pro cestujících ve všech třídách.

Jde o další krok, kterým aerolinky zkouší obnovit poptávku lidí po létání. Ta je zatím velmi nízká i kvůli obavám z toho, že se při cestách nebo v jiné zemi nakazí koronavirem. Emirates patří mezi nejvíce postižené dopravce pandemií kvůli orientaci na dálkové lety. V mezikontinentálním cestování poptávka klesla nejvíce, poptávku navíc omezují různá vládní omezení. Emirates už dříve nabídly cestujícím například testy na koronavir zdarma před nástupem do letadla.

tagy
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
427117TT

A tohle oznámí v den kdy 610 cabin crew prišla hnědá obálka s tím, že jejich služby nejsou nadále potřeba, a dalším 15 tisícům e-mail, jak je finanční situace horší, než se předpokládalo a je nutné nabídnout neplacenou dovolenou.

Alexandr

Zajímavá nabídka. Konkurenční katarský dopravce zase nabízí levné flexibilní letenky zakoupené do 31.7 s platností do konce tohoto roku. Cestovatel tak může za běžnou cenu koupit letenku a kdykoli změnit datum či trasu letu.

Nicméně bezplatné Covid testy a kompenzace za léčbu či nařízenou karanténu v zahraničí – to je nabídka tak o dvě úrovně výš, to vyjde leteckou společnost mnohem dráž. 🙂

poletucha15

Ano a asi si dokazete domyslet jak to musi byt ekonomicky vyhodne pro tu firmu. A take to ze bez dotaci vlady, by si tohle jakakoliv firma mohla za soucasnych cen asi tezko dovolit.

Karel

Ajee … už to vidím. Česká ulička. Na dovcu s Emirates ideálně destinace s povinnou karantenou po návratu nebo hned po návratu na Covid párty ala čutalisti. 14 dní doma a 1.400 EUR od šejka v kapse 🙂

Petr

Jako Krejčíř – zadarmo všechno 🙂

VojtaPepaJednicka

Pokud by to bylo takhle jednoduché, tak bych očekával zájem na tři rotace 380 denně…:-D

mik

Sakrys ze jsem to nevedel driv uz jsem moh mit 1400 v kapse …