Emirates investuje do nového výcvikového centra pro piloty

Vizualizace výcvikového centra Emirates. Foto: EmiratesVizualizace výcvikového centra Emirates. Foto: Emirates

Nové centrum bude poháněno solární energií.

Letecká společnost Emirates oznámila výstavbu nového zázemí pro výcvik pilotů. Vejde se do něj šest plně vybavených letových simulátorů pro letadla typu Airbus A350 a Boeing 777X. Otevření nového zařízení je plánováno na březen 2024.

Emirates investují do simulátorů na nová letadla, která ještě nemá ve flotile a čeká na jejich dodání. „Zařízení bude vybaveno nejnovějšími simulátory, které pilotům poskytnou tu nejlepší možnou přípravu. Centrum bude poháněno solární energií tak, aby se co nejvíce snížila spotřeba energie,“ říká Ahmed bin Saeed AI Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel letecké společnosti a skupiny Emirates.

Nová budova bude postavena vedle stávajících výcvikových středisek Emirates v Dubaji, tím bude zajištěna plná integrace a blízkost všech ostatních středisek pro výcvik pilotů.

Celkem 17 trenažérů

Piloti v zácviku budou mít možnost využít nastavitelné a konfigurovatelné prostředí pilotní kabiny, které si mohou nastavit na míru vyrobených zařízení v rámci výcvikového modulu, a nahrát si tak data do letového simulátoru ještě před zahájením výcviku. Tento inovativní koncept je navržen tak, aby zkrátil přípravnou dobu účastníka výcviku v rámci simulátoru a pomohl pilotům udržet soustřední a plně využít délku výcviku.

Po připojení nové budovy ke stávajícím výcvikovým zařízením společnosti Emirates rozšíří aerolinka svůj roční potenciál pro výcvik pilotů o 54 %. Ve všech výcvikových budovách budou mít piloti větší flexibilitu a zázemí pro zdokonalování svých pilotních dovedností, a to díky 17 plně vybaveným trenažérům nabízejících kapacitu více než 130 tisíc výcvikových hodin ročně.

V souladu s plánovanou dodávkou prvního letadla Airbus A350 zahájí nové centrum výcvik pilotů od června 2024. Termín dodání letadel 777X jasný není, opakovaně se posouvá.

Tagy emirates výcvik pilotů
Žádné komentáře