EIA není potřeba. Soud otevřel cestu k opravě nejdelšího mostu přes Brenner

Brennerská dálnice. Pramen: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:T-A13-Gries-Br%C3%BCcke-3.jpgBrennerská dálnice. Pramen: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:T-A13-Gries-Br%C3%BCcke-3.jpg

Obce v oblasti Brenneru by místo mostu raději měly tunel. Proti jsou Zelení.

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
původní Jakub P

Super, jak si tu tolik lidí hlavně potřebuje kopnout do zelených.

A nevadí jim, že přitom převrací reálnou situaci a nadávaj zeleným za to, že blokují to, co ve skutečnosti prosazují a za to, že podporují to, co ve skutečnosti zamítli…

Na co fakta, zelení jsou prostě zlo a vždycky špatně…

David

Druhou větu souvětí větu tesat do kamene.

Hwk

Zelení jsou zhouba lidstva.

Pražec

Nikoli, problémem je politický systém. Neměl bych nic proti, kdyby u nás Zelení vedli MŽP. U mnohých staveb povedou právní bitvu s MD, o jejímž výsledku nakonec vždy rozhodne zákon. Tak má fungovat demokratický „princip brzd a protivah“. Chyba je dávat pod jednoho šéfa dopravu a klima. Zdánlivě to má své opodstatnění. Uvažme ovšem, jak by klima dostalo na frak, kdyby společně s tou dopravou připadlo třeba naší SPD. Neznám stranu, která by mohla současně vést oba resorty, aniž by tím jeden pohřbila. Tady je krásně vidět, že nejenom v Polsku a Maďarsku, alébrž i v Rakousku a Německu určité… Číst vice »

Jan Suchý

Jenže oni bojujou proti všemu a za všech okolností, není to ani vyrovnané, prohrávaj jednu bitvu za druhou (výhra je velká výjimka) a předem je vidět že jedinej cíl je zbrzdit stavbu všema dostupnejma prostředkama. A zrovna tenhle příklad je taky skvost, takže existuje funkční most, kterej je jenom potřeba opravit, ale most zbouráme, zrecyklujem, pak několik tisíc kamionů odveze horninu, přivezou kubíky a kubíky betonu a postavíme kus tunelu, kde se bude nonstop svítit, nonstop větrat a budou tam hromady čidel a dozor pro případ požáru. Kdyby ty jejich soudní spory byly aspoň náznakem rozumný, bylo by to o… Číst vice »

Pražec

To je další věc, že to často bývají melouni – zelená šlupka, uvnitř rudí. Nechci to však paušalizovat, proto jsem vycházel z idealistického předpokladu, že by těm zeleným na ministerstvu šlo opravdu v první řadě o přírodu. Pokud se však bavíme o konkrétních spolcích, pak mohu potvrdit, že třeba primárním cílem XR opravdu není efektivní stopka emisí. Měl jsem tu čest se zúčastnit části zasedání jedné lokální buňky. Je to spíš taková skupinová psychoterapie která dává všem, kdo toho mají zapotřebí, prostor: – zažít přijetí (uměle vytvořenou) komunitou – vykecat se před trpělivým posluchačstvem – zažít jakousi sounáležitost a zábavu… Číst vice »

Jiří Kocurek

A proti projektu toho tunelu budou protestovat taky. Přesně z výše uvedených důvodu, které jim ale zatím nedocházejí.
Myšlení zelených: Fungující jadernou elektrárnu je nutné zavřít, protože při její výstavbě se použije strašně moc betonu. (ano až tak)

Pražec

Nehledě k tomu, že na jednotku vyrobené energie potřebuje jádro mnohem míň betonu než větrníky.

původní Jakub P

Hezky jste to popletl a převrátil. To, co jste popsal, tedy most zbořit a nahradit tunelem, by chtěly obce v okolí. Zatrhlo to ministerstvo vedené ministryní za Zelené, které chce jen opravit stávající most a nedělat tunel…

Miroslav Zikmund

A co brání Zeleným a obcím, aby na své náklady nechali ten tunel prorazit ?
Že nemají peníze ?
Tak si mohou vzít úvěr, který budou splácet z výběru mýtného …

Že s nimi banky vyrazí dveře je nabíledni …

Joker

Panuje shoda mezi lidmi a stranami až na Zelené. Řídí snad Zelení v Rakousku rezort dopravy nebo za nimi už inženýři a projektanti chodí pro ideologickou schválenku? Jinak jsem rád, že se tam dá bez problému projet ať už jde o most nebo možný tunel, jen mě zaráží to uvažování, myslel jsem že Zelení chtějí dávat všechno do tunelu kvůli ornici, hluku atd.

D.S.

Zelení v Rakousku prostě dělají obstrukce za každou cenu, i když jejich jednání je v konečných důsledcích v rozporu i s jejich politikou a pro společnost to ve výsledku nejen že nemá žádný pozitivní přínos, ale způsobuje i škody.
U nás se jim v tomto velmi podobá SPD, byť s jinou ideologií, tak z principu a přínosu pro společnost je to velmi podobný případ.

David

Zelení prostě v Rakousku neprotěžují automobilovou dopravu tak jako jiné státy.

blue

Zelení v Rakousku jsou stejně mimo realitu jako v kterékoli jiné zemi.

Jiří Kocurek

Oprava mostu je protežování automobilové dopravy?
http://stary-web.zastarouprahu.cz/foto/kmost6.jpg

Petr

No obstrukce… Zdá se, že tam jsou dvě možnosti – opravit víceméně funkční most nebo strhnout víceméně funkční most a postavit tunel. Mně se oprava mostu nezdá jako nesmysl (a už vůbec ne jako obstrukce).

Kamil

Ano ale zrovna tam by ten tunel měl význam , přeci jen zimní údržba stojí randál a je ekologictejsi je stalo rychlosti 80-100 po rovině , nez funet kopec jako kráva a pak při sjezdu brzdit abys nepřekonal max povolenou rychlost. Vše má své pro a proti a i místní z obou stran by uvítali tunely

Miroslav Zikmund

Když se most strhne, tak se provoz vrátí na starou silnici …

Aby se tomu předešlo, nejdříve by se musel vydlabat tunel a napojit ho na oba konce dálnice, pak teprve most strhnout …
Jenže do doby vydlabání tunelu musí být most v bezpečném stavu – jezdí po něm těžká nákladní doprava … – a než by se tunel vydlabal, může být most nebezpečný … tudíž nutnost jeho opravy nebo zastavení provozu … čímž by se zastavil provoz na dálnici …

xyz

Ano, Zelení v Rakousku řídí resort dopravy – ministryně Eleonore Gewessler je ze strany Zelených (podle toho to i vypadá).

Tomáš Gottschalk

Leonore

Pražec

Tak si to přečtěte noch einmal:

„…většinová politická shoda, ovšem se zásadní výjimkou. Tou je strana Zelených, která řídí ministerstvo dopravy (a ochrany klimatu). Vedení resortu novým dálničním stavbám nepřeje…“

Nebojte, ty „schválenky“ jsou legální.

Jiří Kocurek

Jak je vidět, tak jim vadí i opravy stávajícího. A požadavkem na tunel místo mostu popírají sami sebe, když chtějí novou dálniční stavbu, namísto opravy stávajícího mostu.

blue

Je vidět, že jim jde hlavně o obstrukce a zdržování, ne o nalezení řešení. Kdyby někdo řekl „OK, bude tunel“, začnou se šikovat proti tunelu.

M19

Zkuste si ten článek znovu přečíst… Stavět tunel nechtějí Zelení, ostatně výše to máte správně.

blue

Zelení nechtějí nic. Nechtějí ani most, ani tunel, ani opravy… nejlépe ani auta.