cargo

easyJet povede bývalý šéf cestovního kolosu TUI, McCall se vrací do médií

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJetAirbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Řízení pátých největších aerolinek v Evropě a dvojky na trhu nízkonákladových dopravců přebere po éře šéfování Carolyne McCall opět muž.

Řízení pátých největších aerolinek v Evropě a dvojky na trhu nízkonákladových dopravců přebere po éře šéfování Carolyne McCall opět muž. Od 1. prosince bude novým šéfem Johan Lundgren, který vedl jednu z největších evropských cestovních skupin TUI.

easyJet o příchodu nového manažera informoval ve zprávě pro investory.  McCall oznámila svůj odchod už v létě, vrací se zpět do médií. Povede televizní stanici ITV, do easyJetu přišla z Guardianu. EasyJet vedla 7 let. Akcie easyJetu za dobu jejího působení stouply o více než 150%.

Lundgren přichází se zkušenostmi z vedení firmy, která je jedním z největších hráčů v cestovním ruchu v Evropě. Právě aerolinky typu easyJet v minulých letech značně ovlivnily jejich byznys, když řadu lidí naučily jezdit na dovolené bez cestovky. „Má zkušenosti s evropských cestovním ruchem. Je zákaznicky orientovaný, charismatickým a úspěšném šéfem,“ komentoval předsteda představenstva easyJet John Barton. V TUI působil devětapadesátiletý Švéd 12 let, odešel v roce 2015.

easyJet posílil nedávno své působení na německém trhu odkupem části zkrachovalého Air Berlin. Po Air Berlin převezme až 25 letadel a sloty na berlínském letišti Tegel. Firma se současně připravila na Brexit získáním rakouské letecké licence. Ta by měla firmě umožnit bezproblémový provoz i po odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Tagy easyjet
Žádné komentáře