egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

EasyJet potvrdil návrat do Prahy, začne s lety do Amsterdamu

Letadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště Praha
Letadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště Praha

Letecká společnost easyJet potvrdila, že od července začne opět létat z Prahy. Obnovování provozu bude ale velmi postupné, v červenci se obnoví jen čtyři linky.

Podle informací Letiště Praha začne firma létat od 13. července do Amsterdamu, od 16. července do Manchesteru. O den později spustí linku do Edinburghu, poté přibude 18. července linka do Milána na letiště Malpensa. „Postupně by pak měly být obnoveny přímé linky do dalších destinací z Prahy – do Basileje, Benátek, Neapole, Bristolu a také do Londýna na letiště Gatwick,“ řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

V případě Amsterdamu půjde už o třetího dopravce, který na trase létá, dosud spojení nabízí KLM a České aerolinie. Návrat do všech destinací bude velmi pozvolný: do Amsterdamu létal easyJet dříve i třikrát denně, nyní nabízí tři až čtyři lety týdně. V případě Milána jsou lety v systému zatím ke koupi až od 4. srpna.

Obnovení provozu z Prahy oznámilo už celkem 21 dopravců.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mik

Hlavne z Prahy a do Prahy jsou mizerne ceny Viden ma spoustu letenek za 9 euro i na zacatek cervence zpatecni tedy 18 euro
Je jasne ,ze ceny letenek pred COVID -19 a ted budou jine ,Navic Rakusaci do toho nesmyslne zasahuji a chteji aby nesmela byt levnejsi letenka nez 40 euro Mozna i proto vypasal Ryanait z Vidne takove ceny nebo to ma souvislos s ukonceniim letu Laudy zVidne

Dan

Bože, se velebí každý obyčejný návrat 🤦‍♂️. Nic moc situace, dalo by se to psát i ve stylu mizerie, dopravci se vrací do Prahy na 10-25% původní kapacity.

Tomas

sice se vrací na 25% své kapacity, ale vrací se. a to je to důležité. je to určitý náznak toho, že se věci vrací do normálu, i když to bude ještě chvilku trvat.

RHood

Když považujete za chvíli čím dále tím více „skloňovaný“ rok 2027, tak to mluvíme vážně o chvíli.

Tomas

2027? 😀 to se vám zdálo a ten „tím více sklonovany rok 2027“ sklonujes jenom Ty? 😀

Walker

Proc se nikde nepise o Aeroflotu, ktery lety uz pred nejakou dobou obnovil? Nebo to jsou stale nejaky repatriacni lety?

Walker

To neni pravda. Napr. dnes priletela linka z SVO SU2012 @ 11:02. Stejne tak 12/06 a pristi patek taktez. Je to jak na prg.aero, tak na FR24.

Tomas

to bude nějaké cargo, případně repatriace apod.

aeroflot prodává letenky na mezinárodní lety až od srpna.

Jirka

Jedná se o „speciální chartery“ na repatriaci ruských turistů/Ćechů z Ruska. V Rusku jsou stále zakázány pravidelné mezinárodní lety. Povolují se jen tyto mimořádné chartery.

Walker

Dekuji za odpoved. Tuto informaci jsem hledal.

Jan Vrzal

Do Amsterdamu létal EasyJet 3x denně? Jste si tím jistí?
Každopádně skvělá zpráva!

Petr

Pamatuji si, že někdy skutečně ano. Býval spoj v půl osmé ráno, pak kolem poledne a ještě v půl osmé večer. Ale bylo to tuším jen ve čtvrtek, jinak byl jeden až dva lety denně.

Roiman4

ehm ano, ale byl to je jeden den, jinak lítal odpo a večer

Partneři


Czechtoll

pst
podcast