Dráhy před koncem roku poptají 160 nových vozidel za 20 miliard

RegioShark od výrobce Pesa Bydgoszcz. Autor: České dráhyRegioShark od výrobce Pesa Bydgoszcz. Autor: České dráhy

České dráhy chtějí ještě před koncem roku vyhlásit sedm veřejných zakázek na dodávky nových vozidel. Celkem budou poptávat přes 160

České dráhy chtějí ještě před koncem roku vyhlásit sedm veřejných zakázek na dodávky nových vozidel. Celkem budou poptávat přes 160 vozidel pro dálkovou a regionální dopravu v předpokládané hodnotě kolem 20 miliard korun. Záměr managementu již schválila dozorčí rada i řídicí výbor. S vítězi soutěží dopravce podepíše rámcové smlouvy a vozidla odebere pouze v případě, že na jejich nákup získá prostředky z operačního programu Doprava, nebo se s objednateli dohodne na úhradě nákladů spojených s jejich nasazením.

„V rámci sedmi veřejných zakázek budeme hledat výrobce 90 vozů a 31 elektrických jednotek pro dálkovou dopravu, 30 elektrických a osmi motorových jednotek pro regionální dopravu a pěti netrakčních push-pull souprav pro regionální dopravu,“ upřesnil člen představenstva Michal Štěpán.

České dráhy řeší obchodní model pro období po roce 2019, kdy jim skončí část dlouhodobých kontraktů s kraji a se státem. Počet poptávaných vozidel podle Štěpána vychází z jednání s jednotlivými kraji a ze zveřejněných záměrů ministerstva dopravy v otevírání trhu rychlíků.

Tagy České dráhy nákup tendr vozidla
1 komentář