Dráhy pošlou „žraloky“ na Moldavu, z Komety do Drážďan bude téměř celoroční spoj

Historické centrum Drážďan, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákHistorické centrum Drážďan, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Cestující v Ústeckém kraji získají od příštího jízdního řádu lepší spojení do Drážďan či Krušných hor. Původně adventní vlak Vánoční

Cestující v Ústeckém kraji získají od příštího jízdního řádu lepší spojení do Drážďan či Krušných hor. Původně adventní vlak Vánoční kometa z Ústí nad Labem do Drážďan by měl jezdit každý i přes jarní a letní měsíce, rozšíří se také přímé spojení Ústí nad Labem s Moldavou.

Vyplývá to z návrhu jízdního řádu, který zveřejnila Správa železniční dopravní cesty. Zrychlený osobní vlak z Ústí nad Labem do Dráždan by měl jezdit vždy o víkendech od 7. dubna až do 28. října ve stejných časech, jako letos. Kromě víkendu pojede i o Velikonocích a státních svátcích.

Z Ústí nad Labem má odjíždět v 9.18, v Drážďanech je v 10.21. Zpět jede později: zatímco Vánoční kometa pojede ve stejném čase, jako dosud, sezónní vlak pojede z Drážďan o hodinu a půl později s příjezdem do Ústí nad Labem po půl sedmé.

Více přímých vlaků vyjede také z Ústí nad Labem do Moldavy v Krušných horách. Na trati kvůli sesuvu vlaky aktuálně nejezdí, do zimy má být ale oprava hotová. Letos České dráhy vyzkoušely o třech víkendech přímé spojení, teď by mělo jezdit prakticky celý rok o víkendech, během jarních prázdnin dokonce každý den.
České dráhy na přímý vlak nasadí jednotku RegioShark, kromě spojení Ústí a Moldavy je ještě naplánována jedna otočka z Moldavy do Mostu a zpět o víkendech.

České dráhy zatím nechtějí příliš plány komentovat, detaily chce sdělit až při pravidelném představování jízdního řádu v kraji. „Ústecký kraj společně s ČD průběžně vyhodnocuje  spoje do turisticky atraktivních částí kraje i Saska. V jízdním řádu 2018 se tak objeví některé nové vlaky. Osvědčilo se například přímé spojení z Ústí nad Labem  na Moldavu RegioSharkem v období jarních prázdnin  ústeckých, teplických a mosteckých škol. Velký zájem cestujících jsme zaznamenali také v letních měsících ve směru do Drážďan,“ řekla mluvčí Radka Pistoriusová.

Tagy České dráhy Drážďany Moldava RegioShark Ústecký kraj
Žádné komentáře