Infrastruktura Železnice

Dráhy otevřou vládní salonky na hlavním a Masarykově nádraží

Vládní salonek na pražském hlavním nádraží. Autor: České dráhy
Vládní salonek na pražském hlavním nádraží. Autor: České dráhy

České dráhy v sobotu zahájí sérii letošních oslav ke 100. výročí vzniku republiky. První atrakcí bude otevření vládních salonků na hlavním a Masarykově nádraží, kde budou probíhat komentované prohlídky. Reprezentativní prostory, které dříve využívali panovníci a později prezidenti při cestách po železnici, budou otevřené od 10 do 17 hodin.

„Salonky bude možné navštívit také každou další poslední sobotu v měsíci až do konce letošního roku. ČD také připravují komentované vycházky mezi hlavním a Masarykovým nádražím i speciální kostýmované prohlídky hlavního nádraží,“ uvedl mluvčí drah Petr Pošta.

Dopravce na zbytek roku chystá i další projekty, kterými připomene jubileum republiky. Na jejich realizaci spolupracuje s partnery, zejména Národním technickým muzeem a Československou obcí legionářskou.

Přes léto tak budou mít zájemci možnost navštívit takzvaný Prezidentský vlak, ve svátek 28. října pojede speciální vlak z Prahy přes Beroun a Křivoklát do Lužné u Rakovníka a těsně před Vánoci vypraví ČD soupravu z rakouského Summerau přes České Budějovice a Tábor do Prahy. Připomenou tak návrat T. G. Masaryka z exilu. V duchu oslav se ponese také Národní den železnice 22. září v Českých Budějovicích.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr.R

Na co čd vlastní vládní salonky, když vláda ať už z jakýho státu čd moc nepoužívá. Nevím, ale třeba by se vláda měla možná za to stydět, ale třeba na druhé straně republiky nemají ve Zlíně jak vystoupit natož někde se na nádraží radit. Otázka zní-musí se do toho vrážet peníze?

Jen tak

Zkuste se zamyslet, petre, driv, nez vyblijete blabol.

Jan H.

Jen tak. Z toho si nic nedělejte. On tady plácá kraviny pořád. Z jeho komentářů je vidět, jak ČD nenávidí.

Petr.R

otázka zněla-musejí se do toho vrážet peníze?

železničář v důchodu

Jen tak:
Chtít od některých lidí, aby zkusili myslet, je (řečeno s Poláčkem = „Bylo nás pět“) „opovážlivé spoléhání na milost boží“ (což je, jak známo, těžký hřích) …
On třeba tazatel ani netuší, že kromě „služebních“ účelů jsou ty prostory občas využívány i komerčně.

Pavel Šmídek

Salonek na Masaryčce je nádherný WC lepší než vedle .
Hlavák fotky zde v reportáži (raut byl dost dobrý za chvíli tam nic nebylo)

https://vlaky.net/zeleznice/spravy/6425-Krest-publikace-Role-regionalni-zeleznice-ve-21-stoleti/

Jinak doporučuji navštívit

Rtep

Vzhledem k vysněné vládní čtvrti by nebylo špatné vybudovat jeden vládní salonek i na této zastávce – https://mapy.cz/s/2AMWN

K.S.

😀 Dostal jste mne, myslel jsem si že narážíte na ty prastaré plány na nový parlament na Letné, možná by nebylo špatné je znovu oživit, rozhodně by si přes všechny ty problémy zasloužily vládní úřady nové budovy a zmizet z centra města parlamentu, ZAMINI a vládní budovy je pro ministerstva škoda.

železničář v důchodu

Hmm – vše jako v podstatě každoročně, jen ve větším rozsahu (a s prosincovou „komedií pro papaláše“ navíc) …
Ale díky aspoň za to – nebylo by divu, kdyby ty finance, které na to věnují, vyplýtvali (mnohem) neúčelněji: takto z toho bude aspoň nějaký užitek.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast