Doprava ve městě Infrastruktura Metro Stavebnictví

DPP otevře vstup do metra z náměstí Republiky, uzavírka čeká Karlovo náměstí

Metro B Náměstí republiky, eskalátory, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Metro B Náměstí republiky, eskalátory, ilustrační foto. Pramen: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) otevře v sobotu po osmiměsíční rekonstrukci vstup do metra z náměstí Republiky. Během uzavírky mohli cestující využívat pouze vchod od Masarykova nádraží.

Ve směru na náměstí se uskutečnila výměna pohyblivých schodů, sanace průsaků v eskalátorovém tunelu, repase a výměna poškozených obkladů a dlažeb nebo výměna podhledových prvků s osvětlením ve vestibulu a podchodu. Náklady činily 241 milionů korun.

„Postupujeme systematicky, krok po kroku pokračujeme ve výměně zastaralých pohyblivých schodů, které se ještě nacházejí v některých stanicích metra. Těší mě, že se rekonstrukce včas dokončila,“ uvedl šéf DPP Martin Gillar.

Rekonstrukce tak čekají i další stanice. Od 9. října plánuje DPP zahájit výměnu eskalátorů ve stanici metra Karlovo náměstí (východní vestibul). Doba uzavírky se odhaduje na více než deset měsíců. V provozu během této zůstane pouze vstup a výstup na Palackého náměstí.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Hanzal

Panečku, to, co se v civilizovaném světě zvládá za tři neděle, dokázala zpovykaná Praha už za krásných osm měsíců!

železničář v důchodu

Se „třemi nedělemi“ bych sice raději „nešermoval“, ale 8 měsíců je i pro mě docela hodně – nevím ovšem, co vše a za jakých omezujících podmínek tam museli udělat. Spíš bych ale asi uvažoval o tom, jestli nebylo možné upravit postup stavby aspoň tak, aby bylo na co nejkratší dobu zkráceno aspoň úplné znepřístupnění podchodu a vstupu z něj do OC Palladium: to vynucené „marketingové“ obcházení vždy poloviny podlaží, když se potřebujete dostat na jinou niveletu, jsou skutečně debilní ztráty času …

železničář v důchodu

Výborně – konečně v centru nastane zase „normální“ stav!