cargo

DPP na tři dny prodlouží kvůli veletrhu CzechBus trolejbusovou linku k letňanskému výstavišti

Trolejbus Ekova Electron na Palmovce. Foto: DPPTrolejbus Ekova Electron na Palmovce. Foto: DPP

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dočasně na tři dny prodlouží trolejbusovou linku č. 58 až k Výstavišti PVA Expo

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dočasně na tři dny prodlouží trolejbusovou linku č. 58 až k Výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Důvodem je veletrh CzechBus, který začíná v úterý a skončí ve čtvrtek.

Na lince se budou střídat oba testované trolejbusy, jak Ekova Electron 12T, tak i Škoda 30Tr. Trolejbus Ekova bude na lince č. 58 jezdit i v příštím roce, na prodloužení jeho testování do 5. 3. 2020 se v těchto dnech dohodly DPP a společnost Ekova Electric..

Trolejbusy budou na lince jezdit ve třicetiminutových intervalech na trase Palmovka – Prosek – Letňany – Výstaviště Letňany od 8:38 do 17:23. První pořadí bude obsluhovat bateriový trolejbus Škoda 30Tr, druhé pořadí pak vozidlo Ekova Electron 12T.

Trolejbus ze Škody opustí provoz DPP 30. listopadu, v Praze jezdil od loňského května. „Výsledky testování nám poslouží k přípravě veřejné zakázky na nákup trolejbusů, kterou plánujeme vypsat v prvním pololetí příštího roku, a které budeme nasazovat na trolejbusovou linku č. 140 z Palmovky přes Prosek, Letňany do Čakovic a Miškovic. Pevně věřím, že se nám příští rok podaří získat všechna nezbytná povolení tak, abychom mohli trať do roku 2022 zprovoznit,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski.

DPP je generálním partnerem středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky. Vystaví na něm historické, renovované i současné autobusy, návštěvníci veletrhu se budou moci detailně seznámit například s vozidly Karosa B731, Karosa B961, SOR NB 12 E6, SOR NB18, Retrobusem 3510 či autobusem Karosa studentů Střední průmyslové školy dopravní. Ve stánku DPP si hosté veletrhu budou moci také prohlédnout, jak funguje odbavovací a informační systém v autobusech i z pohledu řidiče. Pro zájemce o profesi řidiče autobusu budou připraveny veškeré informace o náboru, po celou dobu trvání veletrhu mohou využít
i konzultace s odborníky a držitelé s řidičským oprávněním skupiny D si budou moci v rámci zkušebních jízd s instruktorem vyzkoušet řízení vozu Iveco Crossway. Expozici DPP bude na letošním veletrhu CzechBus patřit celá hala 2D.

Tagy CzechBus Dopravní podnik hl. města Prahy dpp
11 komentářů