Doprava ve městě Lidé

DPP budou hlídat i zástupci jiných dopravních podniků, zmizeli lidé z ČSSD a ANO

Souprava metra na trase C. Foto: DPP
Souprava metra na trase C. Foto: DPP

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. města Praha dnes prošla velkou personální obměnou. O místo přišlo sedm z patnácti jejích členů. Mezi hlídače hospodaření jedné z největších pražských firem nově zasedli i zástupci dopravních podniků z jiných měst.

Z deseti členů nominovaných politickými stranami se udrželi jen Petra Kolínská (Strana Zelených), Marek Doležel (TOP 09) a nový náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Nezůstal v ní jediný zástupce ČSSD a ANO 2011.

Změny v dozorčí radě už minulý týden avizoval náměstek pro dopravu Adam Scheinherr, který se má stát novým předsedou dozorčí rady. V ní vystřídá Vojtěcha Kocourka, který v dozorčí radě působil pět let. Skončili také Karel Grabein Procházka, Petr Šimůnek, Petr Novotný, Martin Slabý, Peter Hlaváč a Jaroslav Štěpánek.

Kromě Scheinherra zvolili městští radní do dozorčí rady dalšího pražského náměstka Pavla Vyhnánka. Překvapením může být jmenování zástupců jiných dopravních podniků. Do dozorčí rady usedne například předseda představenstva Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Michal Zdeněk nebo člen představenstva Dopravního podniku města Brna Ivo Vašíček. Dalšími členy dozorčí rady jsou dopravní specialisté Tomáš Mikeska, Michal Štěpán (s členem představenstva Českých drah pouze shoda jmen) a Jan Marek.

Ke jmenování nových členů mělo dojít už minulý týden, koalice se ale podle serveru Seznam Zprávy neshodla na jednom jméně: Jiřím Fremrovi, který byl v minulosti podmínečně odsouzen za křivé obvinění.

Scheinherr už minulý týden uvedl, že počítá s personálními změnami v představenstvu. O těch rozhoduje právě dozorčí rada.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pokorny

Michal Zdenek: viz jeho pusobeni v resortu zdravotnictvi zejmena SUKL

Tomas Mikeska: viz jeho pusobeni u ministra dopravy Dobese

Michal Zděnek

co špatného jsem v resortu zdravotnictví provedl? můžete být konkrétní?……..nemůžete…..tak proč mne pomlouváte?
závist?…..frustrace?…….

Martin1

Já tam teda žádné pomlouvání nevidím. Pouze výčet dvou lidí, kde dříve působili. 🙂

David

Tohle o vas rekl pan Nemecek:

Zděnek přitom v té době v jednáních s ministrem Němečkem i šéfem VZP Zdeňkem Kabátkem pokračoval. Zaštiťoval se stále jménem hnutí ANO. „Naše spolupráce skončila, když mě začal přesvědčovat, že podezřelé záležitosti na SÚKLu kolem IT jsou v naprostém pořádku,“ prohlásil ministr Němeček. Odkazuje na výměnu vedení lékového úřadu, kterou provedl krátce po svém nástupu do funkce, a podezřelou stamilionovou IT zakázku, kterou nechalo nové vedení okamžitě zastavit.

http://www.ceska-justice.cz/2014/04/nemecek-babisovo-ano-tlacilo-na-sporne-it-zakazky-ve-zdravotnictvi/

David

Zděnek přitom v té době v jednáních s ministrem Němečkem i šéfem VZP Kabátkem pokračoval. Zaštiťoval se stále jménem hnutí ANO. „Naše spolupráce skončila, když mě začal přesvědčovat, že podezřelé záležitosti na SÚKLu kolem IT jsou v naprostém pořádku,“ prohlásil ministr Němeček. Odkazuje na výměnu vedení lékového úřadu, kterou provedl krátce po svém nástupu do funkce, a podezřelou stamilionovou IT zakázku, kterou nechalo nové vedení okamžitě zastavit.

Zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2014/04/nemecek-babisovo-ano-tlacilo-na-sporne-it-zakazky-ve-zdravotnictvi/

Michal Zděnek

no….a proč tomu věříte? je to pomluva…..Němeček je za ty roky v politice zkušený lhář…….lež a pomluva je klasický nástroj politického boje v ČR…..je tam nějaký důkaz mého závadného chování? neni….je to čistě pomluva……..jak se lze proti pomluve branit? nijak

Thomas

Jen tak OT: K. Grabein Procházka.

železničář v důchodu

Docela zajímavá je v této souvislosti kariéra lysolajského starosty .,,

petr.r

Jestli jim to řidiči z dpmb strpí, tak proč ne, musí si nějak přivydělat.