Dovolenkové lety z Brna a Ostravy k moři začaly, Smartwings vypravily první spoje do Egypta

První letošní odlet z Ostravy do Egypta se Smartwings. Foto: Kateřina Pustějovská - Letiště OstravaPrvní letošní odlet z Ostravy do Egypta se Smartwings. Foto: Kateřina Pustějovská - Letiště Ostrava

Do Hurghady i Marsa Alam budou létat Smartwings z Ostravy a Brna zatím jednou týdně.

Letecká společnost Smartwings vypravila v sobotu 10. března první letošní dovolenkové lety z Brna a Ostravy k moři. Nejdříve přišly na řadu linky do Hurgady, v neděli odletí spoje do Marsa Alam. Let z Ostravy byl plný. Do obou destinací se bude létat ze zmíněných českých letišť v březnu prozatím jednou týdně, v dubnu se počet letů postupně rozšíří.

Cestující mohou v případě zájmu využít zájezdy vybraných cestovních kanceláří. Letenky na některé volné termíny jsou k dispozici také přímo na webu aerolinky.

Přibližně od konce května by měla v Brně a Ostravě začít letní sezóna naplno. Smartwings odstartuje lety do Antalye a také další spoje. V jihomoravské metropoli se budou ukazovat letadla dopravců Aegean Airlines, Freebird Airlines, Tailwind Airlines či Air Montenegro. Ryanair provozuje pravidelnou linku z Brna do Londýna na letiště Stansted a 27. března spustí pravidelnou linku do Bergama. Nejvíce však budou zastoupeny jako tradičně stroje společnosti Smartwings.

Zájem o dovolenou z Ostravy roste

I v Ostravě se ukáží Aegean Airlines, Freebird Airlines či Tailwind Airlines a pro CK Čedok bude létat z Letiště Leoše Janáčka Corendon Airlines. Pokračují také pravidelné lety společností Ryanair do Londýna na letiště Stansted a LOT do Varšavy, odkud je možné pokračovat dále, například do New Yorku, Miami, Toronta nebo Chicaga.

Již nyní máme nahlášen větší počet letů, než tomu bylo loni. Nově bude z ostravského letiště nabízet lety do letních destinací větší počet leteckých dopravců. Stejně jako v loňském roce, i letos zaznamenáváme zvýšený zájem cestujících o dovolenou z Ostravy. Očekáváme meziroční nárůst letů i počtu cestujících zhruba o 10 %. Z cestovních kanceláří máme informace, že lety se velmi dobře prodávají, doporučujeme tedy cestujícím neotálet a svůj zájezd si zarezervovat co nejdříve,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

 

 

 

Tagy BRQ Letiště Brno Letiště Ostrava OSR smartwings SW
15 komentářů