Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikuje rozsáhlá obnova sítí

Pohled na tramvajovou trať v Jablonci nad Nisou z Tyršových sadů do ulic Budovatelů a Poštovní. Foto: Petr Vitvar / www.mestojablonec.cz
Pohled na tramvajovou trať v Jablonci nad Nisou z Tyršových sadů do ulic Budovatelů a Poštovní. Foto: Petr Vitvar / www.mestojablonec.cz

Výstavba dešťové kanalizace a rozsáhlá obnova inženýrských sítí zkomplikují od 16. března dopravu v Jablonci nad Nisou. Zcela uzavřená bude křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů, která je součástí silnice I/14, včetně mostu k ulici U Balvanu. Práce tam měly začít už loni, kvůli námitkám podnikatelů a obyvatel je ale město muselo odložit. S objížďkami tam musí motoristé počítat až do podzimu, řekl primátor Jiří Čeřovský (ODS).

Dopravu ve druhém největším městě v Libereckém kraji čekají velké komplikace v souvislosti s uzavřením křižovatky Rádelský mlýn na silnici I/35 z Liberce na Prahu. Stavební akce přímo v Jablonci průjezd městem ještě ztíží. „Jsou to akce, které nemůžeme odložit a termíny změnit,“ řekl Čeřovský. Nebude to navíc jediná akce ve městě, Liberecký kraj mimo jiné plánuje přestavbu křižovatky Ostrý roh na kruhový objezd.

Práce v centru začnou od Nisy přes křižovatku ulicí Poštovní směrem vzhůru s odbočkou do ulice Budovatelů, kde pod parkovištěm vznikne retenční nádrž. Současně se bude opravovat most přes Nisu mezi bývalými lázněmi a učilištěm. Uzavírka křižovatky Poštovní a Budovatelů potrvá zhruba do konce června. Pak se stavba posune vzhůru Poštovní ulicí po částech až po křižovatku s Libereckou a zároveň začne rekonstrukce sítí v oblasti Anenského náměstí. Oblast bude uzavřena od srpna do konce listopadu. Kompletní informace jsou na stránkách města.

Stavba je první částí rozsáhlé rekonstrukce plynovodu, vodovodu, jednotné kanalizace a budování dešťové kanalizace, která ve městě zcela chybí. Kvůli uzavírce přestane jezdit i tramvaj z Liberce. „Koleje odstraní dopravní podnik o víkendu 14. a 15. března a od pondělí 16. března se křižovatka Poštovní a Budovatelů zcela uzavře. Za tramvaj budou od 14. března jezdit autobusy a od 16. března začnou platit i náhradní trasy městské hromadné dopravy,“ dodal náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček (ODS).

ČTK

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Nick

V kombinaci s akcí ‚ křížení Rádelský mlýn‘ to ochromí především díky nákladní dopravě už tak ve špičce totálně ucpaných ulic města. Díky nešťastnému nastavení semaforů např od Autobrzd do centra (Riegrova/ Palackého) se bude muset osoba za volantem obrnit trpělivostí

Jindra

A co po skončení uzavírky?? Bude v Jablonci tramvaj…

Josef

Jen na konečnou u lázní,jako dnes.Do centra se s ní zatím nepočítá. Sítě byli naplánované současné,ale zatímco tramvaj nové vedení na radnici stoplo ,site se budou opravovat.

Jindra

Uzavření dané oblasti má být do listopadu. Ale vrátí se potom tramvaj do své původní trasy, nebo se už s tramvají v Jablonci nepočítá?

Jindra

Nikde jsem se nedozvěděl zda se tramvaj. du Jabblonce po uzavírce vůbec vrátí