Do Zlína se vrátil první kloubový trolejbus Škoda-Sanos, projde renovací

Trolejbus Škoda - Sanos ve Zlíně. Foto: DSZOTrolejbus Škoda - Sanos ve Zlíně. Foto: DSZO

Zaměstnanci údržby Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) začali s renovací dalšího historického vozidla. Pustili se do oprav kloubového trolejbusu Škoda-Sanos, který

Zaměstnanci údržby Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) začali s renovací dalšího historického vozidla. Pustili se do oprav kloubového trolejbusu Škoda-Sanos, který jezdil ve Zlíně a Otrokovicích v 80. a 90. letech minulého století.

O opravě informoval dopravce v tiskové zprávě. Trolejbus je v majetku Technického muzea Brno, do zlínského depa přijel po silnici na plošině podvalníku. V minulosti prošlo rukama místních údržbářů už pět jiných historických vozidel MHD. Po opravě se vrátí opět do Brna.

Kloubový trolejbus rozpojíme a budeme v rámci první půlmilionové zakázky dávat do pořádku jeho druhý díl. Budeme pracovat na plášti i interiéru, provařovat nosníky apod. Předpokládá se, že na to navážou další opravy celého vozu. Muzeum chce do nich investovat během 4–5 let asi 2,5 milionu korun,“ uvedl vedoucí údržby vozidel DSZO Antonín Červenka.

Konkrétně tento trolejbus, než byl předán Technickému muzeu, vozil v letech 1983–1994 cestující ve Zlíně a Otrokovicích. Ještě prototyp nově vyráběného jugoslávsko-československého kloubového trolejbusu z roku 1982 začal jezdit v tehdejším Gottwaldově s evidenčním číslem 70, které se po pozdějším přečíslování změnilo na 301. Byl to první kloubový trolejbus tohoto typu, který vozil cestující v tehdejším Československu. Následně se tyto vozy objevily ještě v Bratislavě, Ostravě a Prešově. Ve Zlíně jich bylo postupně v provozu 31. Poslední byl vyřazen koncem roku 2000.

Článkový trolejbus Škoda-Sanos je dnes velmi cenným muzeálním vozidlem MHD a je významně spojen též s novodobou historií Zlína. V Česku nyní existuje již jen jediný další historický vůz tohoto typu – vlastní jej Pardubický spolek historie železniční dopravy a jde opět o vůz, který jezdil ve Zlíně a Otrokovicích (ev. č. 78/329).

U příležitosti zahájení oprav vozu 301 obnovuje DSZO prodej již dříve vydané monografie „Kloubové trolejbusy Škoda-Sanos 1982–2002“. Publikaci lze zakoupit za 50 Kč na pracovišti předprodeje jízdenek v sídle DSZO v ulici Podvesná XVII.

Tagy Dopravní společnost Zlín - Otrokovice DSZO Škoda - Sanos Top
16 komentářů