Do Prahy se vrací pravidelná letecká linka do USA, Delta obnovuje spojení New York – Praha

Boeing 767-300společnosti Delta Air Lines přistává v Praze. Foto: Letiště PrahaBoeing 767-300společnosti Delta Air Lines přistává v Praze. Foto: Letiště Praha

Jde o zatím jedinou obnovenou linku mezi Českou republikou a Spojenými státy.

Do Prahy se dnes po více než dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru vrátila pravidelná letecká linka do USA. Na pražské Letiště Václava Havla v 11:31 přistál Boeing 767-300 společnosti Delta Air Lines z New Yorku. Dopravce plánuje na této trase během letní sezony létat až sedmkrát týdně. Před pandemií létalo mezi Prahou a New Yorkem podle údajů pražského letiště každoročně více než 70.000 cestujících.

Půjde o zatím jedinou obnovenou linku z České republiky do Spojených států. Před koronavirovou krizí se z Prahy létalo také do Filadelfie, na letiště Newark ve státě New Jersey a v plánu byla také linka do Chicaga. Tyto linky se však dopravci zatím obnovovat nechystají.

„Plný let dokazuje zájem o cesty do tohoto krásného města,“ řekl Thomas Brandt, regionální obchodní ředitel společnosti Delta, který byl na palubě spoje z New Yorku. „Uvolnění všech vstupních restrikcí spojených s koronavirem minulý měsíc mělo pozitivní dopad na rezervace. Těšíme se na úspěšnou letní sezónu, kdy Prahu spojíme s New Yorkem i dalšími vzdálenějšími destinacemi a tím zároveň podpoříme cestovní ruch obou našich zemí.“

Podle údajů Českého statistického úřadu byly pro Českou republiku v roce 2021 USA největším mimoevropským zdrojovým trhem příjezdové turistiky s 44 000 návštěvníky. V roce 2019 zemi navštívilo téměř 600 000 Američanů. „Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k nejatraktivnějším dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha, a dodal: „Ocení to zejména čeští cestující, kteří po dvouleté přestávce získají pohodlné a rychlé spojení na východní pobřeží Spojených států.“

Dopravce na trase nasadí letadla Boeing 767-300 s 25 místy ve třídě Business Delta One, 35 místy ve třídě Delta Comfort+ a 165 místy v ekonomické třídě.

New York patří podle prodejců letenek dlouhodobě k nejoblíbenějším dálkovým destinacím v Česku. „Poptávka po letenkách do USA nyní značně roste. Zájmu nahrává i to, že k cestám aktuálně stačí plné očkování proti covidu-19 a platný negativní test,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Aktuální ceny letenek v současnosti drží na předcovidových hladinách, začínají v průměru na 12.000 korun.

Lety do New Yorku se tak přiřadí k dalším obnoveným dálkovým linkám na pražském letišti. V současnosti se z českého hlavního města pravidelně létá například do Dubaje, Dauhá nebo Rijádu. V následujících týdnech do provozu přibudou také například linky do  Baku, Kuvajtu nebo do města Aktau v Kazachstánu.

ČTK + Zdopravy.cz

Tagy Delta Air Lines letecké spojení Česko - USA letiště praha
24 komentářů