Do Plzně dorazily nové autobusy SOR, poprvé ve městě s předsuvnými druhými dveřmi

Nové autobusy SOR NS 12 pro Plzeňské městské dopravní podniky. Foto: PMDPNové autobusy SOR NS 12 pro Plzeňské městské dopravní podniky. Foto: PMDP

Další čtyři autobusy dorazí do konce listopadu.

Po Plzni začaly jezdit první z osmi objednaných nových autobusů SOR NS 12. Nasazení oznámily Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) na svém facebookovém profilu.

V Plzni postupně vyjede nejméně osm těchto autobusů, na dalších devět mají ještě PMDP opci. První čtyři jsou již v Plzni. Autobusy jsou vybaveny systémem automatického sčítání cestujících, kamerovým systémem i kamerou pro případ záznamu nehod. Kabina řidiče je oddělená od prostoru pro cestující. Další čtyři autobusy mají dorazit do konce listopadu.

V případě Plzně jde také o první autobus s předsuvnými druhými dveřmi, autobusy jsou vybaveny digitální palubní deskou. Dodávkou překročil počet klimatizovaných autobusů v Plzni hranici sta vozidel.

SOR Libchavy vyhrála soutěž na dodávku až 17 kusů dvanáctimetrových nízkopodlažních autobusů loni na počátku roku. V tendru porazila Iveco a Solaris. SOR vyhrál jak díky nejnižší nabídkové ceně (5,65 milionu korun bez DPH), tak i deklarovaným nejnižším nákladům na palivo. Ty byly rovněž součástí hodnocení.

Tagy Plzeňské městské dopravní podniky PMDP SOR Libchavy SOR NS 12
48 komentářů