Do pivovaru ve Velkých Popovicích budou jezdit turistické vlaky Českých drah

Pivovar Kozel ve Velkých Popovicích. Autor: Plzeňský PrazdrojPivovar Kozel ve Velkých Popovicích. Autor: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj a České dráhy se dnes dohodly na zavedení vlakového spojení z Prahy do pivovaru ve Velkých Popovicích. Prazdroj

Plzeňský Prazdroj a České dráhy se dnes dohodly na zavedení vlakového spojení z Prahy do pivovaru ve Velkých Popovicích. Prazdroj zprovozní vlečku, která sem vede ze Strančic na 4. koridoru, a objedná u drah turistický vlak.

„Předpokládáme, že pojede jeden pár vlaků, a to každou sobotu. Na spoje zařadíme motorovou lokomotivu a dva historické vozy s kapacitou sto osob,“ řekl obchodní ředitel Českých drah Jiří Ješeta.

Zahájení provozu je směřováno na květen, záleží ale na tom, jak rychle se pivovarské skupině podaří dát dohromady zchátralou vlečku. Nejspíš půjde pouze o sezonní vlak, jízdní řád ale ještě není upřesněn. Dráhy rovněž nesdělily, s jakou lokomotivou na spoj počítají a kolik za objednávku pivovar zaplatí.

„Vlakové spojení do pivovaru fungovalo řadu let. Nyní jsme se rozhodli iniciovat oživení vlečky, a vůbec poprvé v historii ji využít pro osobní přepravu,“ uvedl Rudolf Šlehofer, manažer pro turismus a historické dědictví Plzeňského Prazdroje. Podle něj je výhodou vlaku oproti autu mimo jiné fakt, že si výletníci budou moci dát pivo.

 

Tagy České dráhy pivo Velkopopovický Kozel vlak vlečka
8 komentářů