Do Ostravy začal létat další nákladní dopravce: Maleth Aero s nákladní A330

Airbus A330-200 PTF společnosti Maleth Aero v Ostravě. Foto: Letiště OstravaAirbus A330-200 PTF společnosti Maleth Aero v Ostravě. Foto: Letiště Ostrava

Jde již o čtvrté nákladní letecké spojení na mošnovské letiště. Nákladní doprava loni zaznamenala v Ostravě rekordní objem.

24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Esteban

Dnes v 19:00 se ukáže na LKPR, odkud ráno pokračuje do Kieva.

Panakis

A kde jsou ti hejtri co chteli poslat Mosnov do kopru? Divny zejo? Zrovna toto letiste bych drzel. Pandemie casem zdochne a Mosnov si bude dal brnkat tu svou… Sice pomalu, ale tu svou… A Katowice si brnkaj Nas nedogonja zejo 😀

Walker

Urcite je dobre, ze se v CR rozviji dalsi letiste. A at je klidne OSR cargo letiste jako treba LGG nebo LUX. Jen aby po zdochnuti pandemie nezdochla i poptavka po OSR kapacite. Nejsem si jisty, co presne tyto linky prevazeji, ale jestli je to zdravotnicky material, tak by to bylo skutecne nejspis jen docasne.

Permonik

To nezdechne, to poroste. Viz příspěvek dole.

Panakis

nejsem si jisty, ale jdou tam rozsirovat stojanku na cargo.. to nebude jenom na zdravotnicky material.. myslim ze tam jedou celkem uplne vsechno.. hlavne uzbekistan airlines jedou slusne… a neverim ze vozi rousky sem a tam… lakovna jede.. job air opravny jedou huste.. tam to jede proste uplne jinak to letiste… jj… koupaci v zime jsou doma, ale LKMT parta na Fb dava celkem slusny prehled co tam kazdy den lita a nerekl bych ze je tam nuda… toz.. ja ti nevim co je v tech letadlech za zbozi.. 😀 ale jedou bomby v tichosti…. vsak ty haly okolo letiste… Číst vice »

Nstmbk

Vyhledejte si Ostrava Airport Multimodal park. Nesnaží se skrývat, že mají ambice vybudovat jedno z největších logistických center ve střední Evropě. Setkat by se tu měla železnice,kamiony a i letadla. Celá zóna u letiště je brána jako Strategická zóna. Teď jen rozjet stavbu za plotem.
BTW, Uzbek opravdu létá general cargo,jak z Číny, tak i směrem do TAS. Opravdu různorodé zboží. Teď je ale skladba zboží na importu vzhledem k situaci opět trochu jinší.

Pezos

Cargo – proč ne. Ale ne dotace na osobní dopravu v situaci, kdy se v kraji ruší autobusy a vlaky.

Karel

Ostrava, ale i Brno a Vary jednoznačně patří do kopru! Protože si na sebe nevydělaj a protože každý z nich má kousek od sebe nějaké normální letiště

GPGP

To je sice pěkné, ale balíček z Aliexpress mě ani po 2 měsících nedorazil. 🙂
Může redakce pls. zjistit, jestli jsou originál Cargo letadla tak vytížená nebo tak drahá, že si vyplatí platit za ně úplně Cargo, kdy se neviužují jeho možnosti a manipulace na horní palubě je značně časově náročná ? Díky.

Walker

Kolik jste zaplatil za postovny na AliExpressu?

František

Za mě konečně směřování ostravského letiště správným směrem.

Nevíte náhodou někdo, jaký je stávající stav plánů na kolejovou spojku umožňující vedení přímých nákladních vlaků na letiště ze směru Suchdol nad Odrou do Cargo terminálu?

Jirka

Stav je že to je v plánu, ale za hodně dlouho (5 a více let)
Zatím ještě nejsou napojené ani terminály takže nemá smysl stavět spojku.

Fučida

A k čemu to? Co z toho, co se vozí letadlem, má smysl překládat na vlak?

František

Bohužel souhlasím, asi tam nebude moc zboží, u kterého bude dávat překládka vlak smysl. 🙁

atase

nakladni ero ma okna?

Honza D.

Odpověď máte v článku. 😉

Karl vB.

Nejdřív pozorně číst a pak teprve psát.

Jan

Tak je to i tady, důvod 8, letiště a skvělé spojení se světem: https://youtu.be/yAVoyDABUjQ

Ostrava jede!!!

glosátor

Zajímavé by byly i aspoň orientační informace o tom, o jaké zboží jde a kam (resp. odkud) a jakými druhy pozemní dopravy je návazně dopravováno, aby bylo jasnější, proč je pro ně právě Mošnov výhodným letištěm – ale asi je nad síly redakce je získat = škoda.

Greta

Obchodní tajemství -co je vám do toho.?

Lukas

Soused z nošovic?

Jiří Kocurek

Učitě bude každý šťastný, když mu jeho balík bude kontrolovat nějaký glosátor. Rozbalit a znova zabalit. Aby pak náhodou někdo nebyl vydíraný kontrolorem balíků, že si objednal 10 králíčků Duracel a mikinu Thor Steinar. Poštovní tajemství.

TomB

Letadlo přivezlo zdravotnický matroš…

Permonik

Tohle redakce jen tak nezjisti. 1, Obchodní tajemnství 2, Ani dopravce UPS, DHL asi přesně nevi co je v baliččcích. Je to stejna otázka jako: Projel kolem mě dodávka DPD, co se v ni vezlo? . Ale pro představu: 1, Pravidelne linky UPS (Kolín), DHL (Lipsko) – tady není potřeba co rozepisovat. 2, EGT Express – Olomoucka firma, zdravotnický materiál plus nějaké zboží (je v Brně Cargo terminál?) – letiště v Čině 3, Pravidelna nepravidelná linka (Saab 340) do británie – objednavatel přepravy Varroc – výrobce světel v Novém Jičině. Důvod: Brexit – požádavek na Just In Time 4, Dráha… Číst vice »